1399/2/2 سه‌شنبه کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست؛ حضور مؤثر فرهنگی در خلال کلاس‌های آموزشی‌ دانش‌آموزان در فضای مجازی احمد ربیعی با اشاره به حضور در گروه‌های آموزشی مدارس در فصای مجازی، از استقبال دانش‌آموزان در برگزاری برنامه‌های فرهنگی متنوع در خلال کلاس‌های آموزشی‌ آنها خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور،احمد ربیعی، کتابدار کتابخانه عمومی اروندکنار آبادان با اشاره به ادامه فعالیت خود در فضای مجازی پس از تعطیلی کتابخانه‌ اظهار داشت: بعد از تعطیل شدن کتابخانه، از طریق ارتباط با معلمان مدارس، توانستیم از گروه‌های آنها در فضای مجازی برای ارتباط با دانش‌آموزان استفاده کنیم و برنامه‌های متنوعی را در خلال کلاس‌های آموزشی‌ شان برگزار کنیم.

وی در ادامه افزود: یکی از برنامه‌های در نظر گرفته شده در این گروه‌ها معرفی مستمر کتاب برای دانش‌آموزان بود. تلاش کردیم تا به صورت روزانه یکی از کتاب‌های جذاب و مناسب گروه‌های سنی‌شان را معرفی و تلاش کنیم پیوند آنها با کتاب قطع نشود.

این کتابدار با اشاره به بازخورد فعالیت در فضای مجازی از سوی اعضاء گفت: استقبال بچه‌ها از حضور ما در فضای مجازی دلگرم‌کننده و مثبت بود. به‌عنوان مثال در مسابقه نقاشی «کرونا را شکست می‌دهیم» بیش از ۲۰۰ کودک نقاشی‌های خود را برای ما ارسال کردند که این به وضوح نشان‌دهنده علاقه آنها برای حفظ ارتباط با برنامه‌های فرهنگی کتابخانه بود.

ربیعی با اشاره به شماری از برنامه‌های برگزار شده توسط کتابخانه عمومی اروندکنار در فضای مجازی عنوان کرد: به صورت زنده و تصویری نشست‌های تخصصی جمع‌خوانی را با موضوع «الهیات» برای گروه سنی بزرگسال برگزار کردیم و از طریق صفحه کتابخانه در فضای مجازی نیز تمامی فعالیت‌های نهاد در روزهای تعطیلی کتابخانه‌های عمومی از قبیل: پویش‌های «هر خانه یک کتابخانه» و «هر کتابدار یک کتابخوان»، مسابقات کتابخوانی و نقاشی «کرونا را شکست می دهیم» و دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی را معرفی و به اطلاع علاقه‌مندان می‌رسانیم.

بيشتر
 [PageVisit]