1399/2/17 چهارشنبه کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست؛ یک گام به سوی تحقق ایده کتابخانه‌های عمومی ۲۴ ساعته نزدیک‌تر شدیم سعید رنگین‌کمان تجربه موفق فعالیت کتابداران در فضای مجازی در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها را زمینه‌ساز تحقق ایده کتابخانه‌های عمومی ۲۴ ساعته دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سعید رنگین‌کمان، کتابدار کتابخانه عمومی مرحوم شریعتی بهبهان با اشاره به فعالیت کتابداران در فضای مجازی بیان داشت: به دلیل تحصیلاتم در رشته آی‌تی پیش از اتفاقات اخیر و شیوع کرونا در فضای مجازی حضور داشتم و بسیاری از خدمات کتابخانه را به صورت دیجیتال به اعضاء و علاقه‌مندان ارائه می‌کردیم. شرایط به وجود آمده بهترین فرصت برای رونمایی از تجربه‌اندوزی‌های‌ کتابخانه مرحوم شریعتی در این خصوص و بهره‌برداری از آن در مقیاسی وسیع‌تر بود.
وی در ادامه افزود: پیگیری کلاس‌های آموزشی کتابخانه اصلی‌ترین فعالیت ما در اسفند و فروردین‌ماه بود. کلاس‌های عکاسی و فتوشاپ در قالب وبینارهای مستمر و منظم در روزهای تعطیل کتابخانه همچنان ادامه داشتند، بطوریکه ۳ الی ۴ جلسه از آنها در طول هفته از طریق فضای مجازی برگزار شدند.
 این کتابدار با اشاره به سایر برنامه‌های برگزار شده در فضای مجازی یادآور شد: از طریق پیام‌رسان‌های مجازی نیز پویش‌های متنوع نهاد و دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی را به اعضاء و سایر علاقه‌مندان معرفی ‌کردیم و شماری از آثار رسیده را نیز در آنها به اشتراک ‌گذاشته‌ایم.
رنگین‌کمان در پایان با تمجید از حضور همدلانه کتابداران در فضای مجازی خاطرنشان کرد: به وضوح ثابت شد که فضای مجازی در ارتقای سطح کیفی ارائه خدمات چه تأثیر قابل اتکایی دارد. شاید بهتر باشد گروه‌ها و صفحات کتابخانه‌ها در پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی را پس از بحران کرونا همچنان حفظ و تقویت کنیم و ارتباط با اعضاء را در این قالب نیز ادامه دهیم. در واقع حضور فعال و مؤثر در فضای مجازی زمینه‌ساز تحقق ایده کتابخانه ۲۴ ساعته خواهد بود.


 
بيشتر
 [PageVisit]