1399/2/2 سه‌شنبه کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست؛ محفل گرم اعضای کتابخانه این‌بار در فضای مجازی مسئول کتابخانه عمومی سبزقبا دزفول، با اشاره تداوم اجرای برنامه‌ها و فعالیت‌های خود باوجود تعطیلی کتابخانه‌ها، از شکل‌گیری محفلی گرم در فضای مجازی با حضور اعضای کتابخانه سخن گفت.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، کتابخانه عمومی سبزقبا دزفول که در گذشته یک کتابخانه مشارکتی بوده، پس از واگذاری به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، از تیرماه ۹۸ آغاز بکار کرده است. این کتابخانه با داشتن حدود ۲۰ هزار جلد کتاب و اجرای برنامه‌ها و ارائه خدمات فرهنگی، موفق به جذب ۴۰۰ عضو در شهرستان دزفول شده است.

زینب دینارزاده، مسئول کتابخانه عمومی سبزقبا، با اشاره به تعطیلی کتابخانه‌ها برای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا، درباره ادامه روند فعالیت این کتابخانه گفت: پیش از تعطیلی کتابخانه‌ها توانستیم با جذب مخاطب در شهرستان، محفلی گرم با حضور اعضا در کتابخانه ایجاد کنیم. اما تعطیلی ناخواسته و اجباری پیش آمده نباید باعث از هم پاشیدن این جمع می‌شد. بنابراین تصمیم گرفتیم که با استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی، برای حفظ ارتباط اعضا با کتابخانه تلاش کنیم که به لطف خدا با نتاج خوبی همراه شد.

وی درباره برنامه‌های ارائه شده در فضای مجازی توضیح داد: ابتدا با هماهنگی والدین اعضای کودک و نوجوان و همچنین خود اعضای بزرگسال، گروه‌هایی را در یکی از پیام‌رسان‌ها تشکیل دادیم و برنامه‌های کتابخانه را با همان برنامه‌ زمانی در فضای این پیام‌رسان اجرا کردیم و گزارش‌های این فعالیت‌ها را به صورت عکس و ویدئو در صفحه مجازی کتابخانه منتشر می‌کنیم.

بيشتر
 [PageVisit]