1399/2/7 يكشنبه با ارسال پیامی انجام شد؛ دعوت دکتر غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان جهت شرکت مردم در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در پیامی از عموم مردم استان برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، به مناسبت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و با توجه به لزوم ترویج فرهنگ کتابخوانی در جامعه، غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در پیامی از عموم مردم استان برای شرکت در دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرد.  در متن این پیام آمده است:

مردم شریف استان خوزستان جهان بشری در حال تجربه ای است که بی شک آن را در کنار دیگر رویدادهای تاریخ ساز بزرگ خواهند نوشت؛ دردی مشترک که منجر به برهم خوردن عادات و آداب زندگی معمول انسان شد و راه های نوینی را پیش روی مسیر رشد آدمی نهاد.

در این بزنگاه، انسان بار دیگر با مفهوم خلوت و خانه مواجه است و می کوشد تا در عصر ارتباطات و ازدحام اطلاعات و امواج نداهای پراکنده، یک جانشین شود و در کنار حفظ جان خود، نگاهی هم به فکر و اخلاق و سلوک زندگی خویش کند.

در ایران ما، فعالیت های مختلف فرهنگی در ابعاد گوناگون طراحی و اجرا شد تا این خلوت مغتنم، پربار شود و انسان اندوخته ای ناب از خلوتِ خانه ی خود بسازد؛ یکی از این فعالیت ها، جشنواره ی کتابخوانی رضوی است که امسال دهمین دوره ی آن به همت نهاد کتابخانه های عمومی کشور به صورت ملی برگزار می شود.
در این امر که در استان خوزستان به عهده اداره کل کتابخانه های عمومی است، کتاب هایی در حوزه سیره رضوی با هدف معرفی ابعاد شخصیتی و علمی کریمان اهل بیت (ع) در قالب ها و رده های سنی مختلف، در کنار کسب تجربه ی شیرین کتابخوانی، اوقات خوشی را در ایام خانه نشینی روزهای مقابله با شیوع بیماری کرونا، با خانواده های خود رقم می زنند.

امید است تلفیق فرصت فعالیت های فرهنگی در خانه با اجرای جشنواره بزرگ کتابخوانی رضوی، نتایج مؤثر در احوال فکری و روحی جامعه ما داشته باشد.

غلامرضا شریعتی

استاندار خوزستان

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]