1399/2/7 يكشنبه در نخستین نشست شورای اجتماعی خوزستان طرح شد؛ وظیفه دستگاه های فرهنگی و اجتماعی در مرحله تاب آوری و بازتوانی بسیار اثرگذار است مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان در نخستین نشست شورای اجتماعی خوزستان گفت: وظیفه دستگاه های فرهنگی و اجتماعی در دو مرحله تاب آوری و بازتوانی بسیار مهم و اثرگذار است و شورای اجتماعی باید بتواند برنامه ریزی های مفصلی را انجام دهد تا بتوانیم بار روانی و مشکلات و آسیب های اجتماعی را که احتمالاً بعد از اتمام بحران شروع می شود کمتر کنیم و ما متناسب با ظرفیت خود برنامه ریزی های لازم را انجام خواهیم داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، منصور کوهی رستمی،مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان در نخستین نشست شورای اجتماعی خوزستان در سال ۹۹ با تقدیر از استاندار خوزستان بابت حضور موثر در بحران کرونا در استان اظهار کرد: یکی از جنبه های مهم مدیریت بحران مدیریت اطلاع رسانی و افکار عمومی است که فکر می کنم در روزهای نخست شروع بحران کرونا در استان آلودگی اطلاعات بار روانی زیادی به مردم وارد شد، اما به مرور زمان و با ایجاد ارتباطات رسانه ای مرحله مدیریت اطلاع رسانی در بحران به خوبی مدیریت شد.

وی افزود: اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان معمولاً متناسب با وضعیتی که در بحران ها به وجود می آید و چهار گامی را که برای بحران در نظر می گیرند با نگاه به مباحث فرهنگی و اجتماعی این چهار مرحله را پیگیری کرد.
کوهی رستمی ادامه داد: در مرحله پیشگیری، آمادگی، تاب آوری و بازتوانی برنامه هایی را طراحی کردیم که در سه سطح ملی ، استانی و کتابخانه ای اجرا شدند.

وی بیان کرد: در مرحله پیشگیری طبق دستوراتی که به ما داده شد بود باید کمیته استانی را در اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان تشکیل می دادیم که این کار انجام شد و طبق سیاست های ابلاغی ستاد ملی مدیریت کرونا و ستاد استانی آن در خوزستان همه کتابخانه های عمومی را تعطیل کردیم.

کوهی رستمی گفت: وظیفه دستگاه های فرهنگی و اجتماعی در دو مرحله تاب آوری و بازتوانی بسیار مهم و اثرگذار است و شورای اجتماعی باید بتواند برنامه ریزی های مفصلی را انجام دهد تا بتوانیم بار روانی و مشکلات و آسیب های اجتماعی را که احتمالاً بعد از اتمام بحران شروع می شود کمتر کنیم و ما متناسب با ظرفیت خود برنامه ریزی های لازم را انجام خواهد داد.

وی بیان کرد: بزرگترین برنامه ما جشنواره رضوی است که مسابقه کتابخوانی رضوی است که بخش الکترونیکی آن را پیشاپیش به واسطه شروع بحران کرونا آغاز کردیم که در قالب های مختلف نقاشی کودگان، پویش کتابخانه مجازی،فعالیت های گروهی، داستان نویسی است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان عنوان کرد: با توجه به تأکیدی که در جلسه پنجم ستاد استانی مدیریت کرونا مبنی بر فعال سازی دستگاه های فرهنگی و انجام کارهای فرهنگی در زمینه مقابله با کرونا ما به تولید محتواهای آموزشی کتاب محور پرداختیم و بیش از ۲۰۰ صفحه را در اینستاگرام و شبکه های اجتماعی ایجاد و برای اجرای برنامه های آموزشی و فرهنگی کتاب محور در سه سطح ملی ، استانی و کتابخانه ای اقدام کردیم.

کوهی رستمی ادامه داد: پویش« هر کتابدار یک کتابخوان» یکی دیگر از برنامه های ما بود که همه کتابدارانی که کتاب هایی را خوانده بودند در قالب کلیپ های سه دقیقه ای تهیه و در کنار آن برای هر کتاب فایل پی دی اف آن را در شبکه های اجتماعی توزیع می کردیم.

وی افزود : همچنین پویش « هر خانه یک کتابخانه» را داشتیم که هر فرد کتابی را که که مطالعه می کند عکس آن را می گیرد و برای ما ارسال می کرد که در این حوزه هم شاهد استقبال خوبی از جانب مردم بودیم.

کوهی رستمی گفت: وظیفه دستگاه های فرهنگی و اجتماعی در دو مرحله تاب آوری و بازتوانی بسیار مهم و اثرگذار است و شورای اجتماعی باید بتواند برنامه ریزی های مفصلی را انجام دهد تا بتوانیم بار روانی و مشکلات و آسیب های اجتماعی را که احتمالا بعد از اتمام بحران شروع می شود کمتر کنیم و ما متناسب با ظرفیت خود برنامه ریزی های لازم را انجام خواهد داد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]