1399/2/2 سه‌شنبه کتابداری تا اطلاع ثانوی تعطیل نیست؛ به کمک فضای مجازی و پویش‌های نهاد ارتباط‌ با اعضای کتابخانه حفظ شد مجید حیدری با اشاره لزوم حفظ ارتباط با اعضای کتابخانه، اجرای پویش‌های متنوع نهاد در ایام تعطیلی کتابخانه‌ها به کمک فضای مجازی را در استمرار ارتباط با اعضاء موثر دانست.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مجید حیدری، کتابدار کتابخانه عمومی شهیدان اسلام هفتکل با اشاره به انگیزه‌ و دلیل فعالیت در فضای مجازی بیان داشت: حفظ ارتباط با اعضاء مهم‌ترین انگیزه برای انتقال بخشی از فعالیت‌ها و برنامه‌هایمان به فضای مجازی پس از تعطیل شدن کتابخانه‌های عمومی در ایام شیوع کرونا بود.

 وی در ادامه افزود: پس از اعلام تعطیلی کتابخانه، از همان روزهای نخست تماس‌های فراوانی از سوی اعضاء به ما می‌شد که تقریباً تمام آنها درخواست اتخاذ راهکاری مناسب برای ارائه خدمات فرهنگی بود.

این کتابدار با اشاره به نخستین گام کتابخانه عمومی شهیدان اسلام در راه حضور در فضای مجازی عنوان کرد: برای حضور فعال در فضای مجازی و پاسخگویی به نیازهای مخاطبان و اعضای کتابخانه، در برخی از پیام‌رسان و شبکه‌های اجتماعی گروه و صفحه تشکیل دادیم و در نخستین گام نیز فایل‌های پی‌دی‌اف شماری از کتاب‌های رایگان در فضای مجازی که در قفسه کتابخانه نیز موجود است به همراه تعدادی کتاب‌ صوتی را برای استفاده علاقه‌مندان در آن منتشر کردیم.

حیدری با یادآوری اجرای برنامه‌ها بر اساس سیاست‌های نهاد در روزهای تعطیلی کتابخانه‌ها، گفت: برنامه‌های متنوع فرهنگی از قبیل: مسابقه نقاشی «کرونا را شکست می‌دهیم» با استقبال گروه سنی کودک مواجه بود تا جایی که ۱۵۰ اثر در این موضوع به دست ما رسید. همچنین پویش‌های «هر کتابدار یک کتابخوان» و «هر خانه یک کتابخانه» را نیز با همکاری و همراهی اعضایمان در این روزها برگزار کردیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: برای معرفی دهمین دوره جشنواره کتابخوانی رضوی در سطح شهرستان هفتکل حدود ۶ تیزر آموزشی تهیه کردیم و آنها را در گروه‌ها و صفحات‌مان در فضای مجازی منتشر کردیم. در این راه از کمک‌های گروه‌های دفاتر خبرگزاری‌های معتبر در فضای مجازی نیز بهره جستیم تا هرچه بیشتر زمینه آشنایی و حضور گروه‌های مختلف سنی در این جشنواره را فراهم سازیم.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
 [PageVisit]