1
1

2

3

4

5
1397/7/23 دوشنبه فرماندار رامشیر خواستار شد؛ پیگیری و پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی از شهرداری رامشیر فرماندار رامشیر در سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان رامشیر خواستار پرداخت حق نیم درصد درآمد شهرداری به حساب انجمن شهرستان رامشیرشد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، سومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی رامشیر با موضوع پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه ها از شهرداری با حضور سید مجید حسینی نژاد، فرماندار رامشیر؛ حیدر حیدری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی و اعضای انجمن در فرمانداری رامشیر برگزار شد.

در این جلسه رئیس اداره کتابخانه های عمومی رامشیر ضمن ارائه گزارشی از وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان گفت: فعالیت های کتابخانه ها مورد استقبال مردم خصوصا خانواده ها قرار گرفته و خانواده ها کتابخانه های عمومی را محلی مناسب برای  پیشرفت و رشد استعداد کودکان خود می دانند.

وی افزود: ارائه خدمات بهتر به مخاطبان  نیازمند صرف هزینه است و از طرفی شهرداری رامشیر در پرداخت نیم درصد سهم کتابخانه های عمومی در 6 ماهه اول 97 هیچ مبلغی به حساب انجمن واریز نکرده است.مضافا اینکه بدهی سالهای 95 و 96 نیز تسویه نشده است.

در ادامه جلسه فرماندار رامشیر با موثر دانستن فعالیت های کتابخانه های عمومی در بالا بردن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی گفت: کتابخانه های عمومی عمداً برنامه های خود را در جهت کودک محور و خانواده محور قرار داده تا بتوانند از طریق این دو قشر امر مطالعه را هم در کودکان و هم در خانواده ها نهادینه نمایند .

وی خاطر نشان کرد: کتابخانه های عمومی در کنار آموزش و پرورش و اداره ارشاد به شاعران و نویسندگان  توجه بیشتری داشته باشند.

حسینی نژاد ادامه داد:  رونق فعالیت های فرهنگی و برطرف نمودن مشکلات کتابخانه های عمومی اعم از هزینه های جاری، اداری، عمرانی و تعمیرات را منوط به واریز نیم درصد سهم کتابخانه ها از شهرداری دانست و افزود: می بایست شهرداری نسبت به این امر اهتمام نشان دهد و ضمن تسویه بدهی سال های گذشته، بدهی سال جاری را هم به روز رساند.

در پایان هریک از اعضای انجمن به بیان نظرات و پیشنهادات خود پیرامون دستور کار جلسه پرداختند و تصمیماتی در راستای بهبود وضعیت کتابخانه ها و میزان امانت و افزایش سرانه مطالعه ارائه دادند.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 214