1
1

2

3

4

5
1396/10/12 سه‌شنبه در دیدار صمیمی با کتابداران شوش؛ بر ضرورت اتحاد، همدلی برای اجرای سیاست های ابلاغی نهاد تاکید شد سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، در جمع کتابداران شهرستان شوش صمیمت و همدلی را عامل توسعه فرهنگی کتابخانه‌ها و رشد شاخص‌های فرهنگی در جامعه دانست.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، منصور کوهی رستمی، سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان ضمن شرکت در نشست تخصصی کتابخوان و بازدید از کتابخانه‌های عمومی شهرستان با کتابداران در کتابخانه عمومی فجر شوش دیدار و گفتگو کرد.

در این نشست صمیمی منصور کوهی رستمی یکی از عوامل رشد و بالندگی کتابخانه‌های عمومی را ایجاد فضای صمیمی در بین کتابداران دانست و اظهار داشت: صمیمت و همدلی کتابداران و همکاران شاغل در کتابخانه‌های عمومی، عامل توسعه فرهنگی کتابخانه‌ها و رشد شاخص‌های فرهنگی جامعه خواهد شد.

رستمی با اشاره به  اهمیت جایگاه کتابداران و نقش آفرینی آنها افزود: من خود را یک کتابدار می دانم و همیشه در همه سطوح این را با عشق و ایمان اعلام می کنم چرا که معتقدم اگر نقش کتابداران به خوبی انجام شود قطعا رشد و توسعه آن را در بین مردم و به ویژه در سازمان خود خواهیم دید.

وی ادامه داد: یکی از سیاست های اداره کل، معرفی سازمان، نقش و جایگاه کتابداران و کتابخانه های عمومی به مسئولین و اهمیت نقش آفرینی این شغل مقدس است که  از این طریق به دنبال بالا بردن جایگاه مشاوران امین به مسئولین و مردم هستیم.

 سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان با اشاره رفع مشکلات کتابخانه های عمومی با کمک کتابداران و بازدید دوره ای شهرستان ها ادامه داد: از دلایل عمده ای  که موجب شد که کتابخانه های عمومی در برخی مناطق نتوانند به خوبی موثر واقع شوند عدم رغبت و شوق در مجموعه پرسنلی، کمبود منابع و مجموعه سازی اشتباه، ارتباطات کلامی با مراجعه کنندگان و فضای فیزیکی برای حضور همه مردم در کتابخانه ها است و امروزه حضور ما در شهرستان شوش و دیدار با شما کتابداران برای رفع و بررسی این مشکلات است.

رستمی ضمن اشاره به نقش مهم کتابداران در جذب جامعه به کتابخانه‌های عمومی گفت: یکی از برنامه‌های مهم استان، آموزش دانش و مهارت حضور در فضای خانواده به کتابداران است؛ همچنین توانمندسازی کتابداران کودک، رشد خانواده محوری در کتابخانه‌ها و اجرای برنامه‌هایی با هدف ترویج کتابخوانی از مهم‌ترین سیاست‌های کتابخانه‌های عمومی استان است که ان شاءالله در هفته آتی کارگاه قضه گویی برای کتابداران بخش کودک استان را برگزار خواهیم کرد.

در ادامه این  نشست کتابداران شهرستان شوش به بیان مشکلات کتابخانه‌ها و طرح‌های فرهنگی پیشنهادی خود پرداختند .

گفتنی است، پیش‌ازاین دیدار، نشست کتاب خوان ویژه روسای ادرات شهرستان شوش با حضور سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان برگزار شد.

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 1527