1
آغاز طرح همسفر دانش شوش2

آغاز طرح همسفر دانش شوش1
1397/9/12 دوشنبه با هدف ایجاد مطالعه در کودکان مناطق محروم؛ آغاز طرح همسفر دانش در شوش مسئول کتابخانه عمومی خاتم ، از آغاز طرح همسفر دانش با همکاری اداره کتابخانه های شوش و آموزش و پرورش خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی استان خوزستان؛ معصومه خاکی زاده, مسئول کتابخانه عمومی خاتم شوش گفت: طرح «همسفر دانش» بهمراه انواع برنامه های فرهنگی بمناسبت هفته کتاب و کتابخوانی با همکاری اداره کتابخانه های شوش و آموزش پرورش در دبستان انصار در روستای سلمان سردال (خشه) برگزار شد.

وی افزود: طرح «همسفر دانش» با هدف ایجاد مطالعه در کودکان مناطق محروم با همکاری اداره کتابخانه های شوش و آموزش پرورش آغاز شد.

خاکی زاده بیان داشت : تمرکز فعالیت های این طرح بر مهارت افزایی و تقویت قوه خلاقیتِ کودکان در فضایی شاد، ترویج فرهنگ مطالعه و آشنایی آنها به کتابخانه در روستاها و مناطق محروم و تجهیز مدارس روستایی به کتابخانه کلاسی با کمک خیرین و اداره کتابخانه های شوش معطوف است.

معصومه خاکی زاده اظهار کرد: دبستان انصار از روستای سلمان سردال (خشه) نقطه آغاز این طرح بود. در این دبستان مسابقه کتابخوانی "حال خوش خواندن" ، قصه گویی و آموزش اوریگامی و اهدای جوایز و کتاب با هدف معرفی و آشنایی کودکانِ روستایی با کتابخانه برگزار شد.

مسئول کتابخانه عمومی خاتم عنوان کرد: راه اندازی و تجهیز کتابخانه‌های کلاسی با اولویت مدارس مناطق محروم، پر جمعیت و دارای قفسه کتابخانه از جمله اهداف این طرح فرهنگی می باشد.

وی افزود: این کتابخانه‌ها در رشد و شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌های دانش آموزان نقش مهمی دارد که در این راستا طرح اهدای کتاب با همکاری اداره کل کتابخانه های خوزستان و خیرین آغاز شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 290