1
1

2

4

5

3
1397/7/23 دوشنبه با هدف ترویج فرهنگ حسینی؛ آیین قلک شکنی مهر حسینی در کتابخانه های عمومی خرمشهر برگزار شد دومین آیین قلک شکنی مهر حسینی با هدف ترویج فرهنگ حسینی در کتابخانه های عمومی خرمشهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوستان، دومین دوره آیین قلک شکنی مهر حسینی در کتابخانه های عمومی شهرستان خرمشهر با حضور کتابداران، اعضای کتابخانه های عمومی و  محبان اهل بیت (ع) برگزار شد.

رحیم محمدی پارسا، رئیس اداره کتابخانه عمومی شهرستان خرمشهر ضمن ارائه گزارشی از فعالیت این طرح در سال گذشته و اولین دوره اجرای آن گفت: عواید و نذورات اولین دوره این طرح فرهنگی که قریب به هشت میلیون ریال بود، به ساخت یک ایستگاه مطالعه اختصاص داده شد که در اسفند ماه سال گذشته از آن رونمایی شد. همچنین سوگواره کتابخوانی نینوا که گامی در جهت ترویج شعائر حسینی و آشنایی بیشتر با فرهنگ اهل بیت (ع) و واقعه عاشورا و اربعین بود از محل کمک های جمع آوری شده این قلک ها اجرا شد. این سوگواره از ابتدای محرم تا اربعین حسینی برگزار خواهد شد و تصمیم دارد فرهنگ عاشورا و شعائر حسینی را به ویژه در بین نسل کودک، نوجوان و جوانان تقویت کند.

محمدی پارسا افزود: این آیین با هدف نهادینه کردن فرهنگ نذر کتاب برگزار شد و عواید آن صرف هزینه راه اندازی ایستگاه های مطالعه در مناطق محروم و راه اندازی تکیه فرهنگی حسینی ویژه جوانان و نوجوانان خواهد شد.  در این مراسم بیش از 40 قلک شکسته و عواید و نذورات آن جمع آوری شد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 233