1
نشست شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی کوثر

نشست شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی کوثر

نشست شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی کوثر
1397/11/17 چهارشنبه با هدف آشنایی کودکان با ادبیات کهن فارسی؛ نشست شاهنامه خوانی در کتابخانه عمومی کوثر برگزار شد نشست شاهنامه خوانی برای دانش آموزان دبستان شهید لطیف محمودی در کتابخانه عمومی کوثر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، مریم مجاهدنژاد، مسئول کتابخانه عمومی کوثر اهواز با اشاره به اهمیت شاهنامه در ادبیات فارسی و لزوم آشنایی دانش آموزان با آن گفت: کتابخانه به عنوان یک قطب فرهنگی می‌تواند با برگزاری فعالیت‌های جنبی ساعات خوبی را در کنار مطالعه کردن و درس خواندن  برای دانش آموزان به وجود آورد.

وی بیان داشت: توجه به قشر کودک و نهادینه کردن فرهنگ مطالعه بین این گروه سنی و ضرورت تلاش برای جذب این دسته از مخاطبان به کتابخانه ها ، اجرای برنامه های مختلف در بخش کودک از جمله شاهنامه خوانی راهی برای انس گرفتن کودکان با کتاب و کتابخوانی دانست.

وی افزود: این نشست با هدف آشنایی و علاقه مندی دانش آموزان با ادبیات کهن و همچنین دانش آموزان می توانند نکات آموزشی و اخلاقی را  با زبانی ساده و شیوا از دل داستان‌های شاهنامه یاد گیرند.

 مسئول کتابخانه‌های عمومی کوثر همچنین با اشاره به برگزاری برنامه‌های متنوع فرهنگی با محوریت کتاب در کتابخانه‌های عمومی خاطرنشان کرد: آشنایی دانش آموزان  با شاهنامه فردوسی از اهمیت زیادی برخوردار است؛ چرا که جذابیت نهفته در شاهنامه، قدرت یادگیری کودکان را افزایش می‌دهد. گفتنی است؛ تکرار چنین داستان‌هایی از دوران کودکی می‌تواند منزلت انسانی و وارستگی را در انسان شکل دهد.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 219