1396/11/29 يكشنبه قارن با سالروز پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی برگزار شد؛ برگزاری نشست کتاب خوان انقلاب در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی خوزستان به مناسبت سالروز پیروزی انقلاب اسلامی نشست کتاب خوان انقلاب در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی خوزستان توسط اعضای نابینای برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان؛ محمد حسن احسان دوست از برگزاری نشست کتاب خوان انقلاب در بخش نابینایان کتابخانه مرکزی خوزستان با حضور اعضاء فعال بخش نابینایان کتابخانه مرکزی استان خوزستان خبر داد.
 محمد حسن احسان دوست با اعلام این خبرگفت: انقلاب ما بر پایه‌ی اسلام و برخواسته از متن اسلام بوده است. از طرفی از همان ابتدا که پیامبر اکرم حضرت محمد (ص) اسلام را به عنوان دین برگزیده‌ خداوند اعلام داشت، مسلمانان دچار انواع فشارها و تحریم‌ها از سوی کفار واقع گشتند و این فشارهای خارجی مختص زمان کنونی نیست.

مسئول بخش نابینایان کتابخانه مرکزی خوزستان ادامه داد : چند صد سال این مملکت با تمام منابع غنی در تحت سیطره‌ی بیگانگان و استعمارگران بوده و واضح است که زورمندان از خارج شدن این ثروت عظیم از اختیار خود بیکار نخواهند نشست نتیجتا یک مسلمان واقعی باید اهل استقامت و مقاومت در برابر این فشارها باشد.

در ادامه‌ی این برنامه پنج تن از اعضای فعال و نابینای کتابخانه به معرفی پنج کتاب پرداختند که به شرح زیر می‌آید:

حماسه هویزه/نویسنده: نصرت‌الله محمودزاده/ناشر: هویزه/معرفی‌کننده: شهلا عُبِیدی‌نِیسی: این کتاب شرحیست از خاطرات و مشاهدات نویسنده در جریان عملیات رشادتمندانه‌ی مردم هویزه که در 16 دی سال 1359 به وقوع پیوسته و همچنین بخشی از سرگذشت شورانگیز و عاشقانه‌ی جمعی از جوانان این دیار به تصویر کشیده شده است.

محمودزاده خود به عنوان داوطلب در عملیات آزادسازی سوسنگرد و هویزه شرکت داشته و وقایعی که در آن گیر و دار با آن مواجه گردیده مبنای نوشتن نخستین کتاب وی با عنوان حماسه هویزه شده است.

تا کنون بیش از چهارده اثر از این نویسنده به چاپ رسیده است.

شاهرخ حر انقلاب اسلامی: زندگینامه و خاطرات شهید شاهرخ ضرغام//نویسنده: گروه فرهنگی شهید ابراهیم هادی/ ناشر: شهید ابراهیم هادی/ معرفی‌کننده: محسن رضایی:زندگی شهید شاهرخ ضرغام از جهت تحولی که در شخصیت ایشان پدید می‌آید به دو برهه‌ی کاملا متمایز تقسیم می‌گردد.

تا پیش از انقلاب و به واسطه مسیر زندگی کودکی و نوجوانی وی در مکان‌های غیر اخلاقی حاضر شده و مشغول به کار می‌شود. لیکن پس از انقلاب و به جهت شیفتگی ایشان نسبت به حضرت امام خمینی (ره) به نیروی انقلابی بسیار موثر و ارزشمندی ارتقاء می‌یابد به گونه‌ای که تا بدانجا می‌رسد که نحوه شهادت شهید هم بر اساس خواست قلبی و دعای خود ایشان رقم می‌خورد.

جسد این شهید والامقام همچنان مفقود باقی مانده است.

خاطرات سبز از مقام عظمای ولایت بزرگ رهبر انقلاب اسلامی ایران حضرت آیة الله العظمی حاج سید علی خامنه ای زیده عزه/ نویسنده: جعفر حمزه/ ناشر: پیام حجت/معرفی‌کننده: زهرا عسکری‌نژاد: در این کتاب به بررسی ابعاد راستین شخصیت رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در تمامی جنبه‌های اجتماعی، اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و ... در کنار اشاراتی به جنبه‌هایی از زندگی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی پرداخته شده است.

تصمیماتی که ایشان در مواجهه با چالش‌های دوران زندگی خود و نیز رفتار سنجیده ای که در برخورد با برخی پیش‌آمدها از خود نشان می‌دهند گویای تاثیر عملکرد آن حضرت در ترویج فرهنگ اسلامی در میان مردم می‌باشد.

 دختران خرمشهر/نویسنده: اختر دهقانی/ ناشر: مجنون/ معرفی‌کننده: سحر صادقی: این کتاب از چند روایت مربوط به زندگی تعدادی از دختران خرمشهری که هر کدام به نوعی از وقایع تلخ دوران جنگ دچار آسیبهای عاطفی گشته اند تشکیل می‌شود.

کتاب دارای نثری روان بوده و نویسنده توانسته به صورت گیرایی شرایط و حوادث آن دوران را برای مخاطب ترسیم کند.

انقلاب اسلامی ایران ماهیت، زمینه ها و پیامدها/نویسنده: محمد شفیعی‌فر/ناشر: معارف/معرفی‌کننده: محمود عُبِیدی‌نِیسی:  انقلاب اسلامی لایه‌های زیرین و رویین جامعه را تحت تاثیر قرار داده و مختص به یک لایه نیست؛ این کتاب حاوی شرحیست بر چیستی انقلاب اسلامی و مقایسه‌ی آن با سایر انقلابهای جهان از جمله: انقلاب صنعتی فرانسه.

 

 

بيشتر
 [PageVisit]