1398/8/20 دوشنبه مدیرکل حوزه هنری خوزستان؛ برای همه سلایق جامعه در این نمایشگاه کتاب ارائه شده است مدیرکل حوزه هنری خوزستان گفت: سعی شده همه سلایق، گروه های سنی و مخاطبان کتابخوانی پوشش داده شوند و کتاب مناسب در نظر گرفته شود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان ، حجت الاسلام والمسلمین سید شهاب الدین طباطبایی ظهر امروز دوشنبه در آیین گشایش نمایشگاه کتاب« حال خوش خواندن» در کتابخانه مرکزی خوزستان در اهواز اظهار کرد: این نمایشگاه بهترین فرصت برای علاقه مندان به حوزه کتاب و کتابخوانی است که از این نمایشگاه دیدن کنند.

وی افزود: برای همه سلایق جامعه در این نمایشگاه کتاب ارائه شده است، البته دیدن برخی کتاب ها برای ما در این نمایشگاه دور از انتظار بود و کتاب های تخصصی خوبی در این نمایشگاه عرضه شده است.

مدیرکل حوزه هنری خوزستان تصریح کرد: سعی شده همه سلایق، گروه های سنی و مخاطبان کتابخوانی پوشش داده شوند و کتاب مناسب در نظر گرفته شود.

طباطبایی گفت: به طور مداوم هر دو هفته یک بار یک کتاب جدید در حوزه هنری رونمایی می شود.

وی افزود: این کتاب ها یا در حوزه ادبیات داستانی هستند یا شعر و یا در سایر حوزه هایی که مرتبط با سبک زندگی است.

مدیرکل حوزه هنری خوزستان بیان کرد: بیشتر سعی کردیم مخاطبان را در حوزه فرهنگ اجتماعی و اعتقادی ببینیم و مطالب و محتوای مورد نیاز آنها را در حوزه کتاب چاپ کنیم.

طباطبایی ادامه داد: از مردم و هنرمندان می خواهیم به حوزه چاپ  و نشر کتاب های خوره هنری توجه کنند چون این صنعت به شدت نیازمند توجه مردم و علاقه مندان به حوزه کتاب است.

وی بیان کرد: این یک ارتباط دوسویه است، یعنی وقتی ما این کار را تولید می کنیم باید به دست مخاطب خود برسد و اگر این اتفاق نیفتد کار عبث و بیهوده ای است.

مدیرکل حوزه هنری خوزستان افزود: اصحاب هنر و رسانه و خبرنگاران سهم بسیار مهمی در انعکاس اطلاعات و اخبار فعالیت های حوزه هنری به مردم و مخاطبان دارند.

طباطبایی گفت: معتقدم که کتاب بیشترین تأثیر را بر تقویت جوامع دارد، برای این که همواره در دسترس است. با فضای مجازی تفاوت بسیاری دارد، نه باتری آن تمام می شود و نه به چیز دیگری نیاز دارد.

وی با اشاره به رونمایی از کتاب« نسیم دعا» ، یادآور شد: کتاب « نسیم دعا» مجموعه سه جلدی است که جلد نخست آن شرح منظوم و شعرگونه دعای ابو حمزه ثمالی و جلد دوم ‌ و سوم آن هم شرح منظوم دعای ندبه و دعای کمیل است.

مدیرکل حوزه هنری خوزستان ادامه داد: سابقه شعر و ادبیات در کشور ما بیش از هزار سال است و انس و الفت و آمیختگی فرهنگ ما با ادبیات و شعر و داستان ارتباطی ناگسستنی است.

طباطبایی گفت: به طور طبیعی اگر مفاهیم معنوی و معرفتی در قالب شعر به مردم عرضه شود تأثیر بیشتری خواهد داشت.اگر اهل مطالعه باشیم در هر فرصتی می توان کتاب را مطالعه کرد و می توانیم به اندوخته هایمان اضافه کنیم.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 55