1398/9/3 يكشنبه با حضور هوشنگ مرادی کرمانی؛ جشن امضای «قاشق چای خوری» در کتابخانه مرکزی خوزستان برگزار شد جشن امضای «قاشق چای خوری» نوشته هوشنگ مرادی کرمانی با حضور نویسنده اثر در کتابخانه مرکزی خوزستان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، جشن امضای «قاشق چای خوری» با حضور هوشنگ مرادی کرمانی، نویسنده کتاب؛ منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتاخبانه های عمومی خوزستان؛ وحید کیانی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان خوزستان؛ در کتابخانه مرکزی خوزستان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه، منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان اظهار کرد: حضور نویسندگان برجسته ملی در برنامه های فرهنگی باعث رواج بیشتر کتابخوانی می شود. این مراسم با حضور خالق قصه های مجید فضای کتاب و کتابخوانی را در استان با نشاط تر کرده است.

وی ادامه داد: هوشنگ مرادی کرمانی دنیای خاطرات کودکی را رقم زده است و آثاری چون مهمان مامان و قصه های مجید از جمله این خاطرات فراموش نشدنی و ماندگار است.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان با اشاره به راهبرد جدی کتابخانه های عمومی درباره اجرای فعالیت های مهم و اثر گذار گفت: دعوت از نویسندگان ملی و فعال در حوزه های کتابخوانی باعث اشتیاق و میل مردم به حوزه کتاب می شود

هوشنگ مرادی کرمانی خالق قصه های مجید در آیین تجلیل از خود و جشن امضاء آخرین اثرش به نام «قاشق چای خوری» اظهار کرد: با توجه به ظهور فناوری و شبکه های اجتماعی، ایده اجرای کتاب را در هیأت امنای نهاد کتابخانه های عمومی کشور مطرح کردیم.

وی افزود: هیچ کجا در جهان پیدا نمی شود که بهتر از ایران بتوانید راحت نفس بکشید، ایران خانه من است و همه چیز را در ایران یاد گرفتم.

مرادی کرمانی گفت:  باید یاد بگیریم که هرکس هرکجا کار خوبی کرد آن را تحسین کنیم و نگوییم که فقط کار ما خوب است. در ایران به آموزش زبان مادری اهمیت نمی دهند،موافق آموزش زبان مادری در مدارس هستم.

وی با اشاره به قرار گرفتن زبان های دیگر در کتب درسی دانش آموزان، یادآور شد: موافقان طرح زبان مادری در مدارس هستم و زبان اقوام باید در مدارس تدریس شود. زبان های محلی باید در مدارس آموزش داده شود، ضرورت تصحیح فرهنگ کتابخوانی در ایران احساس می شود.

مرادی کرمانی گفت: خالق قصه های مجید با طرح پرسشی درباره علت عدم تدریس زبان های محلی برخی اقوام ایرانی در مدارس و کتب درسی، گفت: چرا دانش آموزی که زبانش چیز دیگری است نباید وقتی به مدرسه می رود زبان مادریش را یاد بگیرد.

مرادی کرمانی با بیان اینکه باید فرهنگ کتابخوانی در ایران درست شود، افزود: یکی از افتخارات من این است که کودکان و نوجوانان هم کتاب های مرا می خوانند.

وی با بیان اینکه قصه انسان را از مرک نجات می دهد یادآور شد: قصه قدیمی ترین و ماندگارترین چیزی است که در ظرف سینما ریخته می شود.

خالق قصه های مجید با بیان اینکه عمل قلب باز و دیسک کمر انجام داده ام گفت: به دلیل بالا رفتن سن و مشکلات جسمی قادر به ادامه نویسندگی نیستم، بنابراین قاشق چای خوری آخرین اثر من است و بعد از آن قلم را می بوسم و از دنیای نویسندگی خداحافظی می کنم.

مرادی کرمانی با اشاره به استقبال مردم از مراسم تجلیل خود، یادآور شد: حضور خانواده ها و بانوان به این برنامه بیانگر عشق و علاقه آنان به کتاب است. مهر و محبت دوستاران کتاب درخوزستان باعث شد تا به این استان سفر کنم.

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 58