1398/4/9 يكشنبه با حضور طلایه داران کتابخانه های عمومی انجام شد؛ برگزاری کارگاه آموزشی  طلایه داران امر به معروف و نهی از منکر درکتابخانه های عمومی کارگاه آموزشی طلایه داران کتابخانه های عمومی با حضور شورای امر به معروف و اعضای گروه طلایه داران کتابخانه های عمومی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، کارگاه آموزشی طلایه داران کتابخانه های عمومی با حضور شورای امر به معروف و اعضای گروه طلایه داران کتابخانه های عمومی برگزار شد.

درابتدای این کارگاه، مجتبی سعادتی، دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان با ارائه گزارشی از اقدامات کتابخانه های عمومی در این خصوص گفت: با تصویب شورای امر به معروف اداره کل کتابخانه های عمومی  150 برنامه و فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در کتابخانه های عمومی در سه ماهه اول سال و در ماه مبارک رمضان برگزار شد.

سعادتی ادامه داد: در ماه مبارک رمضان در قالب طرح «بهار مهربانی در بهار قرآن» در مناطق روستایی سیل زده استان 6 ویژه برنامه قرآنی با حضور قاریان برجسته ملی و بین المللی برگزار شد و این درحالی است که با دایر شدن اردوگاه ها با پشتیبانی نهاد کتابخانه های عمومی کشور و ارسال اقلام فرهنگی، 124 برنامه به وسیله کاروان های سیار در مناطق سیل زده برگزار شد.

دبیر شورای امر به معروف و نهی از منکر اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان به تشکیل گروه طلایه داران در کتابخانه های عمومی اشاره کرد و افزود: در حال حاضر از مجموعه کتابخانه های عمومی 40 نفر به عضویت این گروه در آمدند که آموزش های لازم نیز در این خصوص براساس قانون آمران به معروف و ناهیان از منکر با همکاری ستاد مرکزی دولت به مردم امر به معروف و نهی ازمنکر استان برنامه ریزی خواهد شد.

سروستانی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان

 کهزاد سروستانی جانشین دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان خوزستان با تبریک هفته قوه قضاییه و اشاره آشنایی به تکالیف فردی در حوزه امر به معروف و نهی از منکر گفت: دو فریضه در قرآن کریم جز لاینفک تکالیف ما مسلمان قرار گرفته که برای اجرای آن هیچ شک و تردیدی نباید روا داشت . خداوند متعال بر ما مسلمانان همانطور که نماز را واجب کرد بر امر معروف و نهی از منکر نیز در آیات زیادی مکرراً اشاره کرده است که می شود گفت اولین آمر به معروف خداوند است که به حضرت آدم و حوا نیز نکاتی را امر و نهی کرد و همچنین  به بندگان خود مکرراً در آیات  قرآن توصیه می کند.

 وی به اهداف قیام امام حسین ع در خصوص امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت : دعوت به صداقت و خیرخواهی و نهی از بی عدالتی و تبعیض، روش ائمه (ع) بوده و تمام تلاش آنها مبارزه با ظلم به عنوان منکر اصلی بوده است .

 وی با اشاره به ماده 8 قانون اساسی و قوانین موضوعه گفت: با تصویب مجلس شورای اسلامی در مواد 8 و 9 قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر و ابلاغ آن بخشی از خلا های موجود برای اجرای این امر مهم پر شد و آشنایی با این قانون می تواند مطالبه گری را در کنار احترام برای مردم و مسئولین  در تمامی بخش ها بوجود آورد.

جانشین دبیر ستاد در ادامه برخی از معروفات و منکرات موجود در دستگاه ها و جامعه را برشمرد و خواستار تلاش همه جانبه برای زدودن منکرات در جامعه شد.

 در ادامه همایش ذوالفقار کیانی، جانشین معاون دولت به مردم ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان برنامه های معاونت را در هفته احیاء و در طول سال مورد بررسی قرار داد و خواستار تشکیل گروه های طلایه داران، تبلیغات محیطی ، امرآموزش کارکنان در کتابخانه های عمومی شد و گفت: آموزش یکی از مهمترین مواردی است که در اجرای این فریضه مهم باید مدنظر قرار گیرد و قطعا آگاهی از شیوه ها و روش های اجرای این مهم می تواند اثر گذاری بیشتری به همراه داشته باشد.

وی اضافه کرد: خودآگاهی نسبت به معروفات و احکام آن، ارزیابی اثرگذاری صحبت ها قبل از اقدام با رعایت شرایط زمانی و روحی شخص از جمله مهمترین مواردی است که فرد در اجرای امر به معروف باید رعایت کند.

کیانی عنوان کرد: برگزاری یک مسابقه کتابخوانی بصورت مکتوب در سطح استان برای مردم و همکاران برای آشنایی آن ها با قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر می تواند زمینه را برای شناخت مردم از حقوق شهروندی و چگونگی بهره برداری از آن ایجاد کند.

در پایان، جلسه پرسش و پاسخ  انجام و طلایه داران سوالات خود را درخصوص اجرای این قانون  با مسئولین ستاد مرکزی در میان گذاشتند.

 

بيشتر
 
تعداد بازديد اين صفحه: 35