1398/7/14 يكشنبه مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان؛ کتابخانه عمومی جنت مکان گتوند آبان ماه به بهره برداری می رسد منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی در چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گتوند از افتتاح کتابخانه عمومی شهر جنت مکان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گتوند با حضور منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان؛ سهراب گیلانی، نماینده مردم گتوند و شوشتر در مجلس شورای اسلامی؛ عبدالرضا احسانی نیا، فرماندار شهرستان گتوند و همچنین اعضای انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گتوند در محل فرمانداری شهرستان برگزار شد.

در این جلسه، عبدالرضا احسانی نیا، فرماندار شهرستان گتوند با اشاره به اثرات مطالعه در رشد کمی و کیفی در همه سطوح جامعه گفت: خواندن و مطالعه هر جامعه ای را به سمت پیشرفت سوق می دهد و شهرستان گتوند با وجود کتابخانه های عمومی قطعاً در مسیر رشد قرار می گیرد.

وی با اشاره به مشکلات مطرح شده در خصوص کتابخانه های عمومی اشاره کرد: جلسات انجمن کتابخانه های عمومی جلسه ای کاملا فرهنگی است. اعضای انجمن کتابخانه های عمومی در صالح شهر و ترکالکی و جنت مکان پای کار هستند.

احسانی نیا افزود: پروژه های نیمه تمام شهرجنت مکان و سماله با پیگیری های مستمر تا پایان سال به بهره برداری می رسد. روستاهای فاقد کتابخانه با جمعیت بالا وجود دارد که باید خدمات کتابخانه ای را برای آن ها نیز برنامه ریزی کرد.

منصور کوهی رستمی، مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان به مشکلات کتابخانه های عمومی شهرستان گتوند پرداخت و عنوان داشت: نبود اعتبارات لازم جهت تکمیل پروژه های احداثی یکی از چالش های است که در حال حاضر در شهرستان وجود دارد که از سال 93 پروژه احداث کتابخانه در شهرهای سماله و جنت مکان به طول انجامید و فقط 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشت که با همدلی و همراهی مجموعه مسئولین استان این کتابخانه های به پیشرفت 100 درصد رسیده اند که کتابخانه شهر جنت مکان در هفته کتاب و کتابخوانی به بهره برداری می رسد.

وی افزود: مشکلات انباشته شده کتابخانه های عمومی در سال های گذشته باعث کند شدن نوسازی تجهیزات کتابخانه های عمومی شده است. همت مسئولین شهری و استانی را برای رفع همه مشکلات کتابخانه های عمومی مورد استدعاست.

رستمی به شاخص های کتابخانه های عمومی شهرستان گتوند اشاره کرد و گفت: به ازای هر 25 هزار نفر در شهرستان 4 باب کتابخانه عمومی در اختیار مردم گتوند است. به ازای هر100 نفر جمعیت در شهرستان گتوند 4 متر مربع فضای کتابخانه ای وجود دارد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی ادامه داد: به ازای هر 100 نفر جمعیت شهرستان 107 جلد کتاب وجود دارد که این شاخص از میانگین استانی بالاتر است و 3 درصد مردم گتوند عضو کتابخانه های عمومی هستند که باید در این زمینه تلاش شود.

یادآورمی شود پس از اتمام جلسه انجمن، مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان از کتابخانه های عمومی و پروژه های احداثی در شهرستان بازدید کرد.  

بيشتر
 [PageVisit]