1398/8/13 دوشنبه با محوریت بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی؛ چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی هفتکل برگزار شد چهارمین جلسه انجمن کتابخانه‌ عمومی هفتکل با هدف بررسی برنامه های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، چهارمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان هفتکل با محوریت هفته کتاب و کتابخوانی با حضور حمید حسینی، معاون فرماندار هفتکل ؛ حسن موسوی، رئیس شورای شهر هفتکل؛ نادر مرادی فر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی هفتکل و دیگر اعضای انجمن  در محل فرمانداری برگزار شد.

نادر مرادی فر، رئیس اداره کتابخانه های عمومی هفتکل در ابتدای جلسه ضمن تبریک فرارسیدن بیست و هفتمین دوره هفته کتاب وکتابخوانی،به تشریح برنامه های این هفته پرداخت و گفت : برنامه های هفته کتاب را  فرصتی مناسب جهت معرفی و اهمیت  جایگاه والای مطالعه و کتابخوانی برشمرد و ابراز امیدواری کرد بتوان از این فرصت در راستای گسترش بیش از پیش فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در استان بهره بگیریم.

وی افزود: دیدار کتابداران با امام جمعه شهرستان ، برپایی نمایشگاه 1000 عنوانی کتاب ، عضویت رایگان درکتابخانه عمومی در هفته کتاب وکتابخوانی ، تقدیر از اعضای فعال کتابخانه ، مسابقه کتابخوانی ،  نواختن زنگ کتابخوانی در یکی از مدارس شهرستان و بازدید دانش آموزان و دانشجویان از کتابخانه بخشی از برنامه های بیست و هفتمین دوره هفته کتاب وکتابخوانی است.

در ادامه جلسه سید حمید حسینی، معاون فرماندار هفتکل ضمن تقدیر از عملکرد اداره کتابخانه های عمومی هفتکل ، مقوله کتاب و کتابخوانی را بسیار با اهمیت دانست و گفت:. کتاب و کتابخوانی در سلامت روح، روان و اخلاق جامعه نقش موثری دارد و یکی از مهم ترین عوامل پیشرفت جوامع و کشورها محسوب می شود ، کتاب هویت جامعه اسلامی و ایرانی ماست و باید فرهنگ سازی کتاب خوانی از سنین کودکی با مشارکت اداره آموزش و پرورش و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با جدیت انجام شود.

در پایان دیگر اعضای انجمن به ارائه پیشنهاداتی در خصوص  اجرای  هر چه بهتر برنامه های هفته کتاب  و شیوه های ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی در شهرستان پرداختند و مصوب شد کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان یک برنامه مشترک با اداره کتابخانه های عمومی در هفته کتاب داشته باشد  و همچنین اداره آموزش پرورش و دانشگاه پیام نور هفتکل نسبت به عضویت رایگان دانش آموزان و دانشجویان  به مناسبت هفته کتاب در کتابخانه عمومی شهیدان اسلام اقدام و از نمایشگاه کتاب بازدید نمایند.

بيشتر
 [PageVisit]