1398/9/9 شنبه در هفته کتاب و کتابخوانی؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی آبادان برگزار شد برنامه های متنوع فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی آبادان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، برنامه های متنوع فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی آبادان برگزار شد.

کتابداران آبادانی با آرمان های شهیدان تجدید پیمان کردند

احمدرضا دشت افکن، رئیس اداره کتابخانه های عمومی آبادان گفت: به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی، کتابداران با حضور در گلزار شهدا و قرائت فاتحه با آرمان های شامخ شهیدان اسلام تجدید میثاق کردند.

وی شهدا را تربیت یافتگان مکتب الهی دانست و افزود: امنیت پایدار امروز کشور مرهون تلاش شهدا و ایثارگران است.

دشت افکن در ادامه بیان کرد: شهیدان مظهر فداکاری و رشادت هستند و جوانان امروز ما باید با مطالعه ، تحقیق و پژوهش راه شهیدان را ادامه دهند.

امام جمعه آبادان خواستار قرار گرفتن کتاب در سبد خرید خانواده ها شد

حجت الاسلام علی ابراهیمی پور با اشاره به شخصیت عظیم علامه طباطبایی(ره) گفت: کار علامه طباطبایی در خصوص تفسیر المیزان در سطح جهان اسلام بی نظیر است.

نماینده ولی فقیه در آبادان افزود: بخشی از سبک زندگی ما باید مطالعه کتاب های سودمند باشد و ارتقای فرهنگی در جامعه ما با مطالعه کتاب رشد می کند.

خطیب نماز جمعه آبادان از نظام آموزش و پرورش خواست که به کتابخوانی توجه بیشتر کند و در کنار هر درس نیز، مطالعه کتاب گنجانده شود.

امام جمعه آبادان گفت: تمامی ادارات و سازمان ها مشوق کتابخوانی برای پرسنل خود باشند و به این مسئله اهمیت دهند.

نشست قصه گویی و شاهنامه خوانی در پارک قدس آبادان برگزار شد

احمدرضا دشت افکن، رئیس اداره کتابخانه های عمومی آبادان گفت: نشست قصه گویی و شاهنامه خوانی به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در پارک قدس این شهرستان و با مشارکت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان برگزار شد.

وی افزود: هدف از اجرای این برنامه آشنایی کودکان و نوجوانان، با کتاب و قصه های اسلامی و ملی است.  بهره گیری از زبان قصه در انتقال مفاهیم و داستان به کودکان را بسیار ارزشمند دانست و خداوند در قرآن نیز داستان حضرت یوسف(ع) را در قالب قصه بیان می کند.

این برنامه مفرح و شاد با همکاری حورا تیلا از اعضای فعال کتابخانه و مسئول گروه شاهنامه خوانی و همراهی کیمیا اندیشمند و خدیجه غظنفری  کتابداران این شهرستان در پارک قدس آبادان برگزار شد.

بيشتر
 [PageVisit]