1398/9/11 دوشنبه در هفته کتاب و کتابخوانی؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی رامشیر برگزار شد برنامه های متنوع فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی رامشیر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، برنامه های متنوع فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی رامشیر برگزار شد.

کتابداران رامشیر در مدارس مناطق محروم حاضر شدند

حیدر حیدری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی رامشیر گفت: کتابداران کتابخانه های امام علی (ع) و شهید مطهری رامشیر به مناسبت هفته کتاب و کتابخوانی در مدارس روستاهای بانه، عگله زویهد و تل اسود حضور یافتند.

وی افزود: در این برنامه ها که به منظور ترویج فرهنگ کتابخوانی و برخورداری مناطق محروم از امکانات فرهنگی و ایجاد فرصت های مطالعاتی انجام گرفت، کتابداران به اجرای برنامه هایی چون: معرفی کتاب، قصه گویی ، نقاشی و مسابقات سوالی پرداختند.

در پایان به کودکان کتاب های قصه اهدا و بسته های فرهنگی شامل لوازم التحریر در بین آنان توزیع شد.

نشست  کتاب خوان مدرسه پسرانه شهید فیاض رامشیر برگزار شد

این نشست  با هدف نهادینه سازی مطالعه در بین دانش آموزان در مدرسه شهید فیاض توسط کتابخانه عمومی شهید مطهری رامشیر برگزار شد.

 چهار دانش آموز پایه ابتدایی و دو کتابدار به معرفی کتاب های منتخب خود پرداختند که به شرح زیر می باشد:

کتاب های « قصه های مهربانی » نوشته مجید ملامحمدی، توسط محمدحسین بهبهانی؛ « نامش محمد (ص) بود» نوشته سید مهدی آیت اللهی، توسط مهدی خالدی؛ « پیامبر و قصه هایش » نوشته غلامرضا حیدری ابهری، توسط امیرحسین غبیشاوی؛ « قصه الاغ » نوشته یوسف عبدالتواب، توسط علی گردانی؛« حضرت محمد (ص) » نوشته  مجید ملامحمدی، توسط  عزیزه خالدی؛ « پیامبر و قصه هایش » نوشته غلامرضا حیدری ابهری، توسط فاطمه حمید معرفی شد.

نمایش نامه با موضوع « آزاد شده پیامبر(ص)» در کتابخانه عمومی شهید مطهری رامشیر خوانده شد

فاطمه حمید، کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مطهری رامشیر گفت: در این برنامه ابتدا به معرفی کتاب « پیامبر و قصه هایش»  و همچنین قصه گویی در مورد زندگی پیامبر (ص) و فضائل اخلاقی ایشان پرداخته شد.

وی افزود: کودکان با استعداد و عضو کتابخانه به اجرای نمایش «آزاد شده پیامبر(ص)» از کتابی با همین عنوان و به نویسندگی آذر رضایی  خواندند.

جشن کتاب و کودک در کتابخانه عمومی شهید مطهری رامشیر برگزار شد

فاطمه حمید، کتابدار بخش کودک کتابخانه عمومی شهید مطهری رامشیر هدف از اجرای این جشن را ترویج کتابخوانی و آشنایی کودکان با کتابخانه دانست و گفت: این جشن با همکاری مهد «خاطره کودکی» و با حضور کودکان پیش دبستانی و زیر شش سال برگزار شد.

وی افزود: کودکان سرود«دوست مهربان» را خواندند و کتابداران به اجرای برنامه های متنوع فرهنگی از جمله: قصه گویی، شعرخوانی، آموزش کاردستی  و همچنین معرفی برنامه های بخش کودک پرداختند.

در پایان نیز جهت ایجاد فضایی شاد برای کودکان مسابقات ورزشی، بازی و سرگرمی انجام و به تعدادی از برندگان جوایزی اهدا شد.

نمایشگاه کتاب و صنایع دستی در کتابخانه عمومی امام علی (ع) رامشیر افتتاح شد

همزمان با هفته کتاب و کتابخوانی و در راستای ترویج فرهنگ مطالعه، نمایشگاه کتاب و صنایع دستی در کتابخانه عمومی امام علی (ع) رامشیر با حضور حجه الاسلام غضبان معرف، امام جمعه رامشیر، حیدر حیدری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی رامشیر و سایر مسئولان شهر مشراگه افتتاح شد.

حیدر حیدری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی رامشیر با بیان اینکه نمایشگاه کتاب نقش بسزایی در ترویج فرهنگ مطالعه دارد گفت: این نمایشگاه به معرفی صنایع دستی و مشاغل خانگی در جهت حمایت از بانوان رامشیری پرداخته و از بانوان خواسته شد که در این نمایشگاه ضمن به نمایش گذاشتن آثار خود، به عرضه آن نیز بپردازند.

وی افزود: این نمایشگاه با بیش از 2000 نسخه کتاب شامل موضوعات تاریخ، پزشکی، ادبیات، روانشناسی، کلیات، اجتماعی ، کمک درسی و کودک و نوجوان با 50 درصد تخفیف و از 20 آبان تا 10 آذر در محل کتابخانه عمومی امام علی (ع) از ساعت 8 لغایت 19 در اختیار علاقه مندان به کتاب است.

کتابداران و کتابخوانان برتر کتابخانه عمومی شهید مطهری رامشیر تجلیل شدند

حیدر حیدری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی رامشیر ضمن تبریک به کتابداران کتابخانه عمومی شهید مطهری جهت کسب عنوان کتابخانه برتر نهادی در بیست و هفتمین دوره هفته کتاب و کتابخوانی، به نقش کتابخانه ها در فرایندهای آموزشی و پژوهشی اشاره کرد و گفت: کتابخانه های عمومی مکانی برای انتقال تجارب گذشتگان به نسل معاصر و فرهیختگی و دانش نتایج خواندن و نوشتن است و از کتابداران به عنوان مشاوران امین یاد کرد.

وی افزود: با اشاره به رشد فضای مجازی در جامعه و ایجاد بحران در هویت اجتماعی افراد به ویژه جوانان، کتابخانه ها را مکانی امن و بستری مناسب جهت آموزش و انتقال تجارب گذشتگان به نسل معاصر دانست.

در پایان مراسم از کتابداران و کتابخوانان برتر و نیز برگزیدگان مسابقات کتابخوانی و سایر برنامه های فرهنگی با اهدا لوح تقدیر و جوایز قدردانی شد.

بيشتر
 [PageVisit]