1398/9/11 دوشنبه در هفته کتاب و کتابخوانی؛ برنامه های متنوع فرهنگی در کتابخانه های عمومی شوش برگزار شد برنامه های متنوع فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شوش برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، برنامه های متنوع فرهنگی در هفته کتاب و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی شوش برگزار شد.

مدارس و مهدکودک ها با حضور عروسک «دانا» از کتابخانه عمومی ابوذر غفاری شوش بازدید کردند

معصومه خاکی زاده، مسئول کتابخانه عمومی ابوذر غفاری شوش اظهار کرد: دانش آموزان مدرسه های میلاد، راضیه، اندیشه، اسماء و  کودکان و خردسالان مهد کودک های بهشت گلها و فرشتگان در این بازدیدها حضور داشتند.

وی افزود: بازدید مدارس و مهدکودکها با هدف آشنایی کودکان با کتاب و  بخش های مختلف کتابخانه در فضایی شاد و جذب عضو ِفعال برگزار و هدف از معرفی این عروسک(نماد کتاب و کتابخوانی شوش)، ترویج کتابخوانی در بین کودکان و نوجوانان باالگو سازی «دانا» بوده است.

خاکی زاده گفت: در این بازدید ها ضمن معرفی کتابخانه و خدمات آن برنامه های فرهنگی از جمله اجرای قصه گویی، رنگ آمیزی، کتابسازی، شعرخوانی با موضوع کتاب و کتابخوانی و معرفی شاهکارهای ادبی بخش کودک و نوجوان کتابخانه  و ... برگزار شد.

کارگاه کتابسازی از داستان «زاغ و روباه» در کتابخانه عمومی ابوذر غفاری شوش برگزار شد

معصومه خاکی زاده، مسئول کتابخانه عمومی ابوذر غفاری شوش اظهار کرد: در این برنامه اعضای خردسال و کودک کتابخانه با شور و هیجان به تصویر سازی و صفحه بندی و ساخت کتاب از قصه «زاغ و روباه» در فضای بازِ کتابخانه پرداختند.

وی افزود: کتابسازی، باعث تقویت خلاقیت و تفکر کودک و آشنایی کودکان با مراحل تدوین کتاب می شود و در نتیجه این مهم، کودکان ارزش کتاب و کتابخانه را بیشتر خواهند دانست.

نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی ابوذر غفاری شوش برگزار شد

معصومه خاکی زاده ، مسئول کتابخانه عمومی ابوذر غفاری شوش گفت: هدف از برگزاری این نشست آشنایی اعضا با سیره نبوی و منابع کتابخانه و تقویت مهارت های ارتباطی در بین همسالان بیان کرد.

در این نشست  کتاب های «زندگی پیامبر» نوشته نقی سلیمانیف توسط پریا آقاخانی؛ «قلمرو پیامبران» نوشته احد قراملکی، توسط زینب خاکی زاده؛ «برادر» نوشته علیرضا قزوه، توسط آرمیتا اقبالی و «ماجرای سپاه فیل» نوشته محمدرضا سرشار توسط طهورا خاکی زاده معرفی شد.

«دیداری با اهل قلم» در کتابخانه عمومی ابوذر غفاری شوش برگزار شد

معصومه خاکی زاده، مسئول کتابخانه عمومی ابوذر غفاری شوش اظهار کرد: عاطفه آقاخانی، شاعر جوانِ بومی منطقه کوی ابوذرغفاری در شوش است که از نوجوانی به شعرسرایی پرداخته و نویسنده دو کتاب«دلتنگی های قلب خسته ام» و «آغاز یک تکرار» است.

وی افزود: این نشست با هدف معرفی شاعر بومی  این شهرستان و معرفی منابع رده شعر کتابخانه به کودکان و نوجوان و تشویق آنها به مطالعه این نوع کتب بوده است.

مسابقه قصه گویی در کتابخانه عمومی ابوذر غفاری شوش برگزار شد

معصومه خاکی زاده ، مسئول کتابخانه عمومی ابوذر غفاری شوش اظهار کرد: در این مسابقه اعضای کودک و نوجوان با استفاده از منابع کتابخانه به روایت قصه هایی در موضوعات عمومی، دینی و شاهنامه به رقابت پرداختند.

وی افزود: قصه گویی ِ کودکان، باعث تقویتِ تفکرانتقادی، تخیل ،خلاقیت و مهارت های کلامی و بالا رفتن اعتماد به نفس و روابط در بین همسالان آنها می شود.

در پایان به برندگان مسابقه جوایزی اهداء شد.

نمایش نامه «پرده» از کتاب هدهد سفید خوانده شد

معصومه خاکی زاده، مسئول کتابخانه عمومی ابوذر غفاری شوش گفت: نمایشنامه خوانی، باعث تقویتِ تفکر و مهارت های کلامی و بالا رفتن اعتماد به نفس و روابط در بین همسالان می شود.

دانش آموزان مدرسه دخترانه میثاق از کتابخانه عمومی شهدای 25فروردین شوش بازدید کردند

زینب جادران، مسئول کتابخانه عمومی شهدای25فروردین شوش گفت: هدف از این بازدید آشنایی دانش‌آموزان با کتابخانه ، کارکردهای نوین آن و منابع خاص نوجوانان بود.

وی بیان کرد: ابتدا درباره شرایط عضویت در کتابخانه توضیح داده شد سپس ضمن معرفی بخش های مختلف کتابخانه از جمله مخزن کتابخانه، مرجع، کمک درسی، نشریات و بخش کودک برای دانش آموزان، آنها را با طریقه جستجوی کتاب از سامانه سامان و هم در قفسه های کتب آشنا کردند.

بيشتر
 [PageVisit]