1398/10/24 سه‌شنبه با هدف ترویج فرهنگ مطالعه صورت پذیرفت؛ نشست معرفی کتاب«اختراع هوگو کابره» در کتابخانه عمومی شهید مدرس هندیجان نشست معرفی کتاب«اختراع هوگو کابره» ویژه نوجوانان در کتابخانه عمومی شهید مدرس هندیجان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان،نشست معرفی کتاب«اختراع هوگو کابره» نوشته برایان سلزنیک ویژه نوجوانان در کتابخانه عمومی شهید مدرس هندیجان برگزار شد.

رفعت علوی، کتابدار کتابخانه عمومی شهید مدرس هندیجان گفت: این نشست به منزله اشتراک گذاری کتابهای خوانده شده و با هدف جذب کتابخوان های بیشتر به کتاب و کتابخانه و توسط محمد سجاد شعبانی، عضو کتابخانه معرفی شد.

وی افزود: ساختار کتاب ترکیبی غیرهمزمان از تصویر و نوشتار است و کل داستان، به طور نوبتی، با تصویر و متن روایت می شود که بخش نوشتاری و تصویری آن تقریباً مساوی است.

علوی ادامه داد: نویسنده در این رمان خاص و نوآورانه، سینما را با کتابی تصویری ترکیب می کند، قالبی جدید که نامش را سینما رمان گذاشته اند. اختراع هوگو کابره تجربه ی تازه ای است و این تجربه شروع خوبی است و به سادگی می تواند خواننده ده، دوازده ساله را همراه خود کند و رویاها، ترس ها و تنهایی های هوگو را با کلمه و تصویرهای تک رنگ به تصویر بکشد.

کتابدار کتابخانه عمومی شهید مدرس هندیجان بیان کرد: داستان اصلی ماجرای، هوگو، پسرکی یتیم است که میان دیوارهای ایستگاه شلوغی در پاریس تنها زندگی می کند و عموی سنگدلش او را تنها گذاشته و به علتی باید خود را از دید دیگران مخفی کند.

برایان سلزنیک، نویسنده و تصویرگر مشهور کودکان و نوجوانان است. او علاوه بر اینکه تصویرگر کتاب‌‌های هری پاتر است، با کتاب «اختراع هوگو کابره: سینما رمان» نیز به شهرت دوچندان رسید. کتاب «شگفت‌زده» نیز از دیگر کتاب‌های ترجمه‌شده این نویسنده است.
بيشتر
 [PageVisit]