1398/10/24 سه‌شنبه در قالب طرح کتابخوان؛ نشست قصه گویی «عنوان مخفی» در کتابخانه عمومی آزادگان دزفول برگزار شد نشست قصه گویی «عنوان مخفی» برای کودکان و نوجوانان در کتابخانه عمومی آزادگان دزفول بر گزار شد.

 به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان، نشست قصه گویی «عنوان مخفی» برای کودکان و نوجوانان در کتابخانه عمومی آزادگان دزفول بر گزار شد.

شاپور پوربشارت، مسئول کتابخانه عمومی آزادگان دزفول اعلام کرد:  به منظور جذب بیشتر اعضاء به ویژه کودکان و نوجوانان به کتابخانه تلاش می کنیم برنامه های کتاب محور و خلاقانه ای به صورت مستمر برای این گروه سنی در کتابخانه برگزار کنیم.

وی افزود: کتاب خواندن باید به فرهنگ غالب در جامعه تبدیل شود و این امر با توسل به شیوه‌های خلاقانه امکان پذیر است.

مسئول کتابخانه عمومی آزادگان با اشاره به  جزییات این طرح  گفت: قصه کتاب بدون ذکر عنوان آن برای بچه ها تعریف و در آخر از آنها خواسته می شود که خود عنوانی(اسم) برای قصه مورد نظر انتخاب کنند. 

پوربشارت درباره  مزیت های این روش توضیح داد: در طرح عنوان مخفی، قصه شکل معمایی پیدا کرده و برای کودکان جذابتر می شود و  با این کار آنها بهتر به قصه گوش می دهند.

وی با بیان این که این طرح کودکان را دعوت به تفکر خلاقانه درباره موضوعات می کند، گفت: اجرای طرح «عنوان مخفی» تفکر نقادانه را به صورت غیر مستقیم به کودکان آموزش می دهد.

به گفته پوربشارت در اولین نشست از طرح عنوان مخفی قصه کتاب«شاهزاده بافنده» نوشته  نورا ایسوال برای بچه ها خوانده که آنان عنوان های «دختر چوپان و شاهزاده»، « قالی نجات دهنده»، «شاهزاده هنرمند»، «هدیه ای برای دختر چوپان» و «شاهزاده قالی باف» را پیشنهاد دادند.

بيشتر
 [PageVisit]