1
1

2

3
مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان عنوان کرد: 6 هزار جلد کتاب با تخفیف 40 درصد در نمایشگاه کتاب کودک اهواز مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان گفت: در نمایشگاه کتاب کودک در کتابخانه مرکزی 6 هزار جلد کتاب برای گروه سنی کودک و نوجوان و گروه های سنی عرضه شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان دکترمنصور کوهی رستمی در آیین افتتاح نمایشگاه کتاب کودک در کتابخانه مرکزی اهواز، اظهار کرد: این نمایشگاه با موضوع و محوریت کتاب برای گروه سنی کودکان و نوجوانان که مخاطبان اصلی ما هستند برگزار می شود.

وی با اشاره به تأثیر کتاب بر افزایش سطح آگاهی های عموی جامعه و آثار اجتماعی و فرهنگی آن بر کودکان و نوجوانان، افزود: اگر کودکان و نوجوانان ما کتابخوان تربیت شوند و آنها را به مطالعه عادت دهیم می توانیم انتظار یک جامعه متمدن و باسواد را داشته باشیم.

مدیر کل کتابخانه های عمومی خوزستان با بیان اینکه 6 هزار جلد کتاب در این نمایشگاه عرضه شده است، گفت: نمایشگاه کتاب کودک به مدت 10روز  در کتابخانه مرکزی اهواز ازساعت 8 صبح تا 9 شب برپاست و کتاب ها با تخفیف 40 درصد به فروش می رسد.

کوهی رستمی با اشاره به تاثیر فضای مجازی بر کتابخوانی، تصریح کرد: می توان از ظرفیت های فضای مجازی برای افزایش سرانه مطالعه در جامعه استفاده کرد و فضای مجازی را ابزاری برای توسعه فرهنگ کتابخوانی و مطالعه تبدیل کرد.

وی با بیان اینکه بیشتر آسیب های اجتماعی بر اثر ناآگاهی و ناآشنایی جامعه با مطالعه و کتابخوانی رخ می دهد، اضافه کرد: وقتی سرانه مطالعه ای در جامعه ای پایین باشد یکی از تبعات آن می تواند افزایش آسیب های اجتماعی باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خوزستان یادآور شد: کتاب در سبد خانواده ایرانی جای ندارد و موضوعاتی در سبد خانواده ایرانی جای کتاب را گرفته اند که به اندازه کتاب ارزش ندارند.

کوهی رستمی ادامه داد: در حالیکه کتاب در فرهنگ و تمدن ما نقش بسیار ممتازی داشته و دارد و بزرگان دینی ما بر خواندن کتاب تأکید فراوانی دارند، اما متأسفانه با همه تلاش هایی که می شود بازهم سرانه مطالعه در جامعه پایین است.

وی گفت: بخشی از سرانه های فرهنگی و اجتماعی باید به افزایش سرانه مطالعه و کتابخوانی در جامعه اختصاص پیدا کند و در صورت وقوع این اتفاق می توان آینده بسیار خوبی را برای کتاب رقم زد.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 674