1
در راستای دسترسی ترویج فرهنگ مطالعه؛ نمایشگاه کتاب گنج دانایی در اهواز افتتاح شد سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان گفت: یکی از مهمترین چالش های حوزه ی کتاب، کمبود منابع و یا عدم ارائه کتب متنوع برای کودکان و نوجوانان است که در این نمایشگاه این نقیصه برطرف و آثار خوبی نیز برای این قشر و والدین آنها فراهم شده است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، آیین افتتاح نمایشگاه بزرگ کتاب «گنج دانایی» به مناسبت ایام اربعین حسینی و پاسداشت هفته کتاب و کتابحوانی با حضور سرپست اداره کل کتابخانه های عمومی خورستان و محمد جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان در کتابخانه مرکزی برگزار شد.

منصور کوهی رستمی سرپذست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان در آیین افتتاح این نمایشگاه گفت: یکی از راه های در دسترس قرار دادن کتاب به مردم برپایی نمایشگاه های مناسبتی است و امروز با آغاز این رویداد فرهنگی،به پیشواز هفته کتاب و کتابخوانی که از 20 آبان تا 2 آذر هست خواهیم رفت.

وی ادامه داد: هدف از راه اندازی این نمایشگاه کتاب دسترسی آسان مردم به کتاب و کمک به همشهریان اهوازی برای انتخاب بهتر و همچنین شروع هفته کتاب بود که خوشبختانه در این نمایشگاه خلاقیت های بکار گرفته شده است که در مدت یک ماهه در سه بخش عمومی، کودک و نوجوان و کمک درسی فعالیت کند.

کوهی رستمی اضافه کرد:این نمایشگا با 5 هزار عنوان در بخش های مختلف مذهبی، روانشناسی، ادبیات، رمان، تاریخ، پزشکی، داستان های کودک و نوجوان و زبان های خارجه، قرآن و مفاتیح با تخفیف  40 درصد برگزار شده است.

همچنین در آیین افتتاح این نمایشگاه، جوروند مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خوزستان گفت: هدف از برگزاری نمایشگاه های کتاب در طول سال و مناسبت های مختلف، خدمت و تلاش در حوزه فرهنگ است.

وی افزود: مردم خوزستان در سال های اخیر با خرید بیش از 1 میلیارد تومان در نمایشگاه های استان نشان دادند که به کتاب چقدر علاقه دارند و این مساله نشان دهنده آن است که کتاب وارد سبد اقتصادی خانواده های خوزستانی شده است.

گفتنی است؛ شهروندان می توانند جهت بازدید از نمایشگاه کتاب گنج دانایی از تاریخ 8 تا 30 آبان ماه همه روزه در ساعت‌های 8 تا 22 کتابخانه مرکزی خوزستان واقع در ساحلی غربی- جنب پارک دولت مراجعه نمایند.


 
تعداد بازديد اين صفحه: 1911