1
بخش کودک
همزمان با ماه مبارک رمضان انجام شد؛ ارسال نخستین بسته کتاب کودک و نوجوان در سال ۹۶ به کتابخانه های سراسر کشور مدیرکل منابع نهاد از ارسال نخستین بسته کتاب کودک و نوجوان سال ۹۶ در آستانه ماه مبارک رمضان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، سید باقر میرعبداللهی، مدیرکل منابع نهاد از ارسال نخستین بسته کتاب در سال ۹۶ با محوریت کودک و نوجوان خبر داد.
میرعبداللهی با اشاره به اهتمام نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به تأمین منابع حوزه کودک و نوجوان، ادامه داد: یکی از سیاست‌های بلندمدت و راهبردی حوزه کودک و نوجوان، توجه به منابع موردنیاز این گروه است که به‌شکلی جدی در اداره کل تأمین منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور پیگیری می‌شود.

وی افزود: توجه به گروه سنی کودک و نوجوان در راستای اهمیت ابعاد عمومی کتاب و کتابخوانی و پرهیز از نخبه‌گرایی بی‌هدف، ضروری به نظر می‌رسد؛ بر این اساس، اداره کل منابع نهاد با تمرکز بر تأمین انواع محصولات فرهنگی در کنار کتاب، به‌زودی بسته‌های جدید و متنوعی را به کتابخانه‌های عمومی کشور، ارسال خواهد کرد.

مدیرکل منابع نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور با اشاره به جزئیات بسته جدید بخش کودک و نوجوان کتابخانه‌ها، افزود: به همت همکاران اداره کل منابع درمجموع ۶۶۰ بسته برای بخش کودک و نوجوان، آماده‌ و از ابتدای خردادماه به کتابخانه‌های روستایی و سیار ارسال شده است.

وی با اشاره به آغاز ارسال این بسته، هم‌زمان با ماه مبارک رمضان،  تصریح کرد: در این مرحله، مجموعاً ۱۰۳۹۷۶ نسخه کتاب ارسال‌شده که میانگین هر بسته ۱۵۷ نسخه است.
گفتنی است، کتاب‌های ارسالی در این مرحله، اهدایی انجمن فرهنگی ناشران کودک و نوجوان به نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور می‌باشد.


منبع: نهاد کشور
 
تعداد بازديد اين صفحه: 9323