1
مراسم رونمایی از کتاب کودک

مراسم رونمایی از کتاب کودک

مراسم رونمایی از کتاب کودک
در کتابخانه عمومی مرکزی خوزستان؛ کتاب « مودی میمونه، دزد دریایی شجاع»  رونمایی شد کتاب « مودی میمونه، دزد دریایی شجاع» در کتابخانه عمومی مرکزی خوزستان رونمایی شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، کتاب « مودی میمونه، دزد دریایی شجاع» نوشته هایز روبرتس با حضور مهتاب مهرآرا، مترجم اثر و کارشناسان حوزه ادبیات کودک در بخش کودک کتابخانه عمومی مرکزی خوزستان رونمایی شد.

راضیه خلف آبادی، مسئول بخش کودک کتابخانه عمومی مرکزی گفت: این برنامه با هدف حمایت از حوزه تالیف و نشر آثار کودک در استان خوزستان و در راستای آشنایی  کودکان با نویسندگان، مترجمان و شاعران و هنرمندان ترتیب داده شد.

مهتاب مهرآرا، مترجم بر لزوم آماده سازی ذهنی کودکان اشاره کرد و گفت: این کتاب، داستانی تخیلی درباره ترس کودکان از آمپول است و اگر کتاب سلیس و روان نباشد و بچه‌ها با آن ارتباط برقرار نکنند به سراغ بازی‌های کامپیوتری و تلویزیون می‌روند و جایگاه کتاب‌خوانی در زندگی او از دست می‌رود، ازین رو ترجمه کتاب کودک دشوارتر از کار برای مخاطب بزرگسال است

مهدی مرادی از نویسندگان حوزه کودک و نویسنده کتاب «کلاغ سه شنبه» گفت: جایگاه ادبیات کودک در شکل گیری شخصیت کودکان این مرز و بوم را یادآور شدند و کودکان را به تقویت قدرت تخیل و آفرینش داستان دعوت کردند.

مریم پروانه؛ فعال حوزه نشر گفت: اهمیت دقت در انتخاب کتابهای کودک، پرفروش بودن اثری را دلیل بر شایستگی آن ندانستند و محتوای برخی کتاب های کودک را غیرمناسب خواندند.

خلف آبادی در ادامه بیان کرد: یکی از کودکان عضو بخش کودک کتابخانه مرکزی، نقالی بسیار زیبایی از داستان ضحاک ماردوش را اجرا کرد و مراسم با رونمایی از کتاب توسط کودکان و اهدای تقدیرنامه توسط حسین بهبهانی، رییس کتابخانه مرکزی به مترجم اثر ادامه یافت و با امضای کتاب ها و عکس های یادگاری مترجم کتاب با کودکان مشتاق به خواندن به پایان رسید.

 
تعداد بازديد اين صفحه: 200