1399/6/18 سه‌شنبه در مراسم شام غریبان؛ یکی از عبرت های عاشورا مقابله با انحرافات است فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان در مراسم شام غریبان، یکی از عبرت های عاشورا را مقابله با انحرافات دانست.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان در مراسم شام غریبان، یکی از عبرت های عاشورا را مقابله با انحرافات دانست.
سرهنگ پاسدار شاپور احمدی، فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان در مراسم شام غریبان خیمه گاه مجازی کتابخانه های عمومی آبادان گفت: عاشورا و کربلا یک دانشگاهی است که همه انسان ها از ابتدا تا انتهای تاریخ می توانند به اندازه علاقه و ظرفیت خود از این دانشگاه کسب فیض کنند و درس های این دانشگاه برگرفته از انسانیت انسان است.
وی افزود: عاشورا دانشگاه دینداری، نوع دوستی، بصیرت و کمک به همنوع است و یکی از درس ها و عبرت های مهم عاشورا درس مقابله با انحرافات است.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج آبادان اظهار داشت: امام حسین (ع) هدف خود را از قیام، اصلاح دین امت جدش عنوان کرد و در آن شرایط بنی امیه با به کار گیری تمام توان خود تلاش کرده بود که ارزش ها جای خود را به ضد ارزش ها بدهند و آنچه که ناپسند است جای پسندیده ها را بگیرد.
احمدی اضافه کرد: مقام معظم رهبری در سخنرانی خود در عید قربان کلید واژه مهم تحریف را عنوان نمودند و تحریف در موارد گوناگون می تواند مصداق داشته باشد که یکی از انواع تحریف که امام حسین(ع) با آن مقابله کرد، جایگزینی ضد ارزش ها با ارزش ها و به انحراف کشیده شدن عقاید مردم بود و امروز نمونه هایی از این تحریف را می بینیم که دشمنان در حال تلاش هستند که ما مبارزه عاشورایی را زمین بگذاریم و سازش با دشمن نابکار را پیشه کنیم و آنها می خواهند مبارزه عاشورایی به عنوان یک ارزش تبدیل به ضد ارزش شود و سازش با دشمن غدّار به عنوان یک ارزش تلقی شود، لذا برای مقابله با این تحریف نیاز به یک مبارزه عاشورایی تمام عیار دیگری داریم و هر روز ما باید با این زشتی ها و پلیدی ها مبارزه کنیم.
وی ادامه داد: اگر ما در سال ۶۱ هجری نبودیم، ولی امروز باید با لبیک به ندای مقام معظم رهبری و فرمایشات حسین زمان، راه خود را گم نکنیم و از هرگونه تحریف و انحراف جلوگیری کنیم.
در پایان از ابتکار و سلیقه کتابخانه های عمومی در راه اندازی خیمه گاه مجازی تشکر شد.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
 [PageVisit]