1399/7/8 سه‌شنبه همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس؛ کتابداران با امام جمعه لالی دیدار کردند همزمان با هفته دفاع مقدس، کتابداران لالی با حجت السلام والمسلمین محمد گرمسیری، امام جمعه لالی دیدار کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، همزمان با گرامیداشت هفته دفاع مقدس و یاد و خاطره شهدای گلگون کفن 8سال جنگ تحمیلی، علی عسگر غفاری، رئیس اداره کتابخانه‌های عمومی لالی به همراه جمعی از کتابداران با حضور در دفتر نماینده ولی فقیه با حجت السلام والمسلمین محمد گرمسیری، امام جمعه لالی دیدار کردند.
دراین دیدار، حجت السلام والمسلمین محمد گرمسیری، امام جمعه لالی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس دفاعی جانانه از خاک این مرزو بوم بود، دفاع مقدس دفاع شجاعانه مردم ملت ایران بود، که لحظه‌ای دست از مبارزه برنداشتند و در مقابل دشمن ایستادگی کردند.
وی افزود: هفته دفاع مقدس یادآور عزیزانی است که در راه اعتلای این نظام و انقلاب جان شیرینشان را در طبق اخلاص گذاشتند و چه عاشقانه پرواز کردند و به دیدار حق شتافتند.
امام جمعه لالی به بیان نقش محوری رهبری و ولایت مداری رزمندگان در دوران جنگ و دستاورد‌های سال‌های دفاع مقدس پرداخت و بیان کرد: دفاع مقدس نبردی بی‌نظیر میان حق و باطل بود که رزمندگان اسلام و ملت مسلمان و ولایت‌مدار ایران با پیروزی در آن پیروزی بر کفر را به جهانیان ثابت کردند و این رشادت‌ها سبب آگاهی سایر ملت‌ها از نقشه‌های شوم استکبار شد.
حجت السلام والمسلمین گرمسیری  در این دیدار کتاب را یکی از مهم ترین ابزار انتقال علم و تجربه از گذشتگان دانست و اظهار داشت: انسان در زمینه رشد و یادگیری از همه موجودات برتر است، اما این راه رشد را بشناسد و بداند که دائما باید در حال یادگیری و مطالعه باشد. هر علم و تجربه ای که از گذشتگان به ما رسیده است از طریق نوشته بوده و راه انتقال آن نیز کتاب است؛ این امر ارزش و اهمیت کتاب و کتابخوانی را مشخص می کند.
وی ادامه داد: در عظمت خواندن همین بس که خداوند در قرآن به آن قسم یاد کرده است.
امام جمعه لالی ضمن تشکر از کتابداران و مسئولان کتابخانه‌های عمومی گفت: توصیه من به مدیران حوزه کتاب و کتابخوانی این است که کتاب های خوب و ارزشمند تهیه کنید و در کتابخانه های عمومی در اختیار مردم قرار دهید. برای نمونه یکی از بهترین کتاب ها، کتاب های شهید مطهری است که امام خمینی (ره) فرمودند هیچ اشکال و نقصی در این کتاب ها وجود ندارد و بدانید با خواندن آنها انسان رشد معنوی و علمی پیدا می کند.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
 [PageVisit]