1399/7/9 چهارشنبه در مراسمی با حضور استاندار خوزستان؛ ساختمان جدید کتابخانه عمومی شهید علی ضامن مقامی در گتوند به بهره برداری رسید ساختمان جدید کتابخانه عمومی شهید علی ضامن مقامی در شهر جنت مکانِ شهرستان گتوند با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان استانی به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، کتابخانه عمومی شهید علی ضامن مقامی گتوند با حضور غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان؛ سهراب گیلانی، نماینده مردم گتوند در مجلس شورای اسلامی؛ عبدالرضا احسانی نیا، فرماندار گتوند؛ سعید رضوانی، مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری خوزستان؛ عباس حسین زاده بندقیری، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان و سایر مسئولان استانی و شهرستانی، به بهره برداری رسید.
غلامرضا شریعتی، استاندار خوزستان در مراسم افتتاح کتابخانه عمومی شهید علی ضامن مقامی گتوند، اظهار داشت: استان خوزستان ظرفیت بسیار بالایی دارد و باید زیرساخت‌های کتابخانه ای در استان توسعه یابد.
وی با بیان اینکه برای ترویج کتاب و کتاب‌خوانی تلاش باید کرد، گفت: این کتابخانه فرصتی برای ارتقای سطح فرهنگی منطقه است و بهره برداری از این کتابخانه را می توان با سه شاخص ضریب رشد دانش، ارتقای تعاملات اجتماعی و رشد کیفی اعضای کتابخانه سنجید.
شریعتی همچنین با اشاره به تلاش اداره کل کتابخانه‌های عمومی خوزستان برای توسعه کمی و کیفی کتابخانه‌ها، ادامه داد: امیدواریم به وسیله برنامه هایی هدفمند در ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، شاهد حضور بیش از پیش کودکان و نوجوانان شهر جنت مکان در کتابخانه باشیم.
عباس حسین زاده بندقیری، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان نیز در خصوص کتابخانه عمومی شهر جنت مکان، گفت: کتابخانه شهید علی ضامن مقامی در فضایی با زیربنای ۲۸۰ مترمربع و با هزینه ای بالغ بر ۷۵ میلیارد و ۸۳ میلیون ریال از محل اعتبارات تملک دارایی ها و ۲ درصد نفت، احداث و تجهیز شده است تا به عنوان یک مرکز فرهنگی به ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در این شهر بپردازد.
وی همچنین خاطرنشان کرد: کتابخانه عمومی شهید علی ضامن مقامی با زیربنای ۲۸۰ مترمربع، دارای بخش‌های مختلفی از جمله مخزن اصلی و مرجع، سالن‌های مطالعه مجزا، بخش کودک و بخش نشریات است.
 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
متنی که در تصویر می بینید عینا تایپ نمایید
نظر
بيشتر
 [PageVisit]