1399/4/18 چهارشنبه با محوریت بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی آغاجاری؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان آغاجاری برگزار شد نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی آغاجاری با محوریت برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی و بررسی وضعیت کتابخانه های عمومی شهرستان در آستانه بازگشایی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی آغاجاری با حضور محسن مشایخی، معاون فرماندار، حنا ربیعی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی آغاجاری و دیگر اعضای انجمن در محل فرمانداری برگزار شد.
محسن مشایخی، معاون فرمانداری آغاجاری با اشاره به اهمیت فرهنگ مطالعه گفت: توجه به کتابخانه های عمومی و کتابخوانی در این برهه از زمان و شیوع بیماری کرونا در ارتقای سطح آگاهی جامعه اثر مستقیم دارد.
معاون فرمانداری آغاجاری از توجه ویژه این فرمانداری به کتابخانه های عمومی تاکید و عنوان کرد: همه سازمان و ادارات شهرستان بیش از پیش به این امر توجه داشته باشد و حامی کتابخانه های عمومی باشد.
حنا ربیعی، رئیس اداره کتابخانه های عمومی آغاجاری در این جلسه ضمن تبیین ابعاد برگزاری دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی گفت : امسال با وجود بیماری کرونا و حضور بیشتر خانواده ها در خانه فرصتی بود تا این جشنواره را در فضای مجازی و  و برای تمامی اعضای  خانواده ها برگزار کرد.
وی با ابراز اینکه در سال های گذشته بیش از 800 نفر در این جشنواره شرکت کردند افزود: امسال تا کنون قریب به 450 نفر در جشنواره شرکت کرده و انتظار می رود با همکاری تمامی نهادها و ادارات فرهنگی شهرستان  میزان این مشارکت تا پایان جشنواره افزایش یابد.
رئیس اداره کتابخانه های عمومی آغاجاری ادامه داد:  بخشداری ها و سایر ادارات شهرستان، مجموعه ها ی ذیربط خود را جهت شرکت در دهمین جشنواره کتابخوانی رضوی دعوت کرده و نتیجه اقدامات را به صورت مکتوب به کتابخانه های عمومی اعلام کنند.
ربیعی ضمن خواستار مساعدت شهرداری برای ضدعفونی کردن کتابخانه ها برای بازگشایی افزود: با توجه به اینکه کتاب‌های کتابخانه در دست افراد مختلفی بوده و امکان شیوع بیماری کرونا از طریق انتقال کتاب‌ها زیاد است، تدابیر بهداشتی خاصی برای جلوگیری از آلودگی محیط‌های کتابخانه‌ای و سرایت بیماری به اعضا و همکاران اندیشیده شده است.
بيشتر
 [PageVisit]