1399/5/4 شنبه با حضور فرماندار؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مسجدسلیمان برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مسجدسلیمان به ریاست فرماندار این شهرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، نخستین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان مسجدسلیمان در سال جاری به ریاست محمد پاکدل فرماندار مسجدسلیمان، آناهیتا باقری کاهکش، رئیس اداره کتابخانه های عمومی مسجدسلیمان و اعضای حقیقی و حقوقی انجمن در فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
محمد پاکدل، فرماندار مسجدسلیمان گفت: فرهنگ کتابخوانی و مطالعه باید توسط متولیان فرهنگ، اصحاب رسانه و ...در جامعه تبلیغ و نهادینه شود و یکی از وظایف شهرداری ها حمایت از نهاد کتابخانه هاست.
 وی با تاکید بر لزوم توجه بیشتر شهرداری ها به اجرای قانون نیم درصد و پرداخت ماهیانه آن به حساب انجمن کتابخانه های عمومی، افزود: شهرداری‌ها با پرداخت نیم درصد از درآمدهای خود به حساب انجمن کتابخانه ها، خدمت فرهنگی انجام می‌دهند.
فرماندار مسجدسلیمان بر راه اندازی کتابخانه عمومی در منطقه هفت شهیدان این شهرستان تاکید کرد: وجود کتابخانه در هر جامعه ای بدون شک باعث بالا بردن سطح سواد و آگاهی اجتماعی می شود و این امر مستلزم همکاری همه سازمان ها و ارگان ها با کتابخانه های عمومی است.
آناهیتا باقری کاهکش، رئیس اداره کتابخانه های عمومی مسجدسلیمان خواستار حمایت مسئولان از کتابخانه های عمومی شد و اضافه کرد: کتابخانه ها بهترین ظرفیت برای فرهنگ سازی در جامعه هستند و باید از این نهاد فرهنگی به خوبی حمایت شود.
 
 
بيشتر
 [PageVisit]