1399/5/4 شنبه با محوریت پیگیری سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از شهرداری گتوند؛ جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گتوند برگزار شد جلسه انجمن کتابخانه های عمومی شهرستان گتوند به ریاست عبدالرضا احسانی نیا، فرماندار گتوند برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان, جلسه انجمن کتابخانه های عمومی گتوند با حضور عبدالرضا احسانی نیا، فرماندار گتوند، ابوذر اکبری نیا، رئیس اداره کتابخانه های عمومی گتوند و دیگر اعضای انجمن در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.
عبدالرضا احسانی نیا، فرماندار گتوند با اشاره به تعطیلی کتابخانه های عمومی از ابتدای شیوع ویروس کرونا و بازگشایی احتمالی در آینده ی نزدیک گفت : یکی از ملزومات بازگشایی کتابخانه های عمومی در این وضعیت و بعد از حدود پنج ماه تعطیلی ، پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی از طرف شهرداری ها است.
وی افزود: کتابخانه های عمومی به عنوان قلب تپنده ی فرهنگی هر شهر یا روستا هستند و لازم است تا همه در خصوص حمایت مالی و معنوی از این مراکز فرهنگی اقدام کنند تا با رونق فرهنگ کتابخوانی شاهد افزایش سطح دانایی و فرهنگ در بین عموم مردم باشیم.
فرماندار گتوند ادامه داد: جا دارد از شهرداریهایی که در سال گذشته نسبت به پرداخت سهم نیم درصد کتابخانه های عمومی اقدام نموده اند تشکر کرد ولی در سال جاری و با توجه به بازگشایی قریب الوقوع کتابخانه های عمومی ، لازم است تا هرچه سریعتر  مطابق با قانون ، شهرداریهای شهرستان نسبت به پرداخت سهم خود اقدام کنند.
ابوذ اکبری نیا، رییس اداره کتابخانه های عمومی گتوند نیز  در این جلسه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت کتابداران و برگزاری مسابقات و نشست های مجازی در ایام تعطیلی کتابخانه ها از شهردارانی که علاوه بر پرداخت سهم نیم درصد شهرداری ها به کتابخانه های عمومی ، خدمات و کمکهای مادی و معنوی  ارائه می دهند، قدردانی کرد.
برگزاری آیین افتتاح ساختمان کتابخانه در شهرهای سماله و جنت مکان ، و تمهیدات لازم برای بازگشایی کتابخانه ها از جمله دیگر موضوعات مطرح شده در جلسه بودند.
بيشتر
 [PageVisit]