1399/6/18 سه‌شنبه در خیمه گاه مجازی کتابخانه های عمومی آبادان؛ امام جمعه آبادان به تبیین اهداف قیام عاشورا پرداخت امام جمعه آبادان در خیمه گاه مجازی کتابخانه های عمومی آبادان به تبیین اهداف قیام عاشورا پرداخت.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، امام جمعه آبادان در خیمه گاه مجازی کتابخانه های عمومی آبادان به تبیین اهداف قیام عاشورا پرداخت.
حجت الاسلام علی ابراهیمی پور، امام جمعه آبادان در مراسم خیمه گاه مجازی کتابخانه های عمومی آبادان گفت: امروز هم کربلاست، امروز هم عاشوراست یعنی این سرزمین می تواند بین دو جبهه حق و باطل باشد و البته یک جبهه دیگر هم می تواند تماشاگر بی تفاوت صحنه کارزار باشد و ما باید ببینیم در حادثه عاشورا، در کدام جبهه و لشکر قرار داریم و هرکس می تواند خود را در آینه عاشورا ببیند و بررسی کند.
وی افزود: عبارت کل یوم عاشورا و کل ارض کربلا یعنی اینکه کربلا در همه جغرافیای زمین برپا می شود و افرادش هم تکرار می شوند.
 امام جمعه آبادان، ولایت و امامت را میزان کربلا و ولایتمداری را درس ضروری امروز دانست و بیان کرد: اکنون نیز امام عصر در غیبت به سر می برد و ما باید بدانیم که در کدام لشکر و جبهه حرکت می کنیم و آیا ولایت پذیر هستیم یا خیر؟ و اگر در لشکریان امام زمان(عج) و امام حسین علیه السلام باشیم، فوزا عظیما خواهیم بود.
وی در ادامه، ولایت پذیری را شاخص اساسی محور کربلا دانست و بیان داشت: رشد اخلاقی جامعه با حرکت در مسیر ولایت صورت می گیرد و اگر جامعه ای در این مسیر نباشد به انحطاط کشیده می شود.
حجت الاسلام علی ابراهیمی پور اضافه کرد: انحطاط اخلاقی امروز جامعه ناشی از عدم امام شناسی صحیح است، لذا ارتباط با امام و همگام بودن با امام مهم است و مکتب عاشورا به ما می گوید که همراهی با امام موجب جاودانگی خواهد بود.
وی با اشاره به فرازهایی از زیارت جامعه کبیره در توصیف جایگاه اهل بیت گفت: معصومین برخلاف هوای نفس سخن نمی گویند و ما باید نسبت به آنها معرفت داشته باشیم و  رفتار و اخلاق ما بر مبنای راه معصومین باشد که اطاعت از معصومین،اطاعت از خداست.
در پایان پس از ذکر مصیبت خاندان امامت و تشکر از احمدرضا دشت افکن،رئیس اداره کتابخانه های عمومی و پرسنل آن در راه اندازی این خیمه گاه و همچنین افرادی که در فضای مجازی این برنامه را دنبال می کنند، از همگان خواست تا در این شب ها که شب های توسل است، در حق همدیگر دعا کنند.
بيشتر
 [PageVisit]