1399/7/1 سه‌شنبه با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی؛ دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی رامشیر برگزار شد دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی رامشیر با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی برگزار شد.
به گزارش روابط عمومي اداره كل كتابخانه هاي عمومي خوزستان، دومین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی رامشیر به ریاست جلیل ظهیری، معاونت فرمانداری رامشیر، حیدر حیدری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی رامشیر و دیگر اعضای حقیقی و حقوقی انجمن با هدف توسعه کتاب و کتابخوانی  و رفع مشکلات کتابخانه در محل فرمانداری برگزار شد.
جلیل ظهیری، معاون فرماندار رامشیر ضمن تقدیر از فعالیت کتابداران در فضای مجازی گفت: مهمترین چالش کشور، هجمه تهاجم فرهنگی است و یکی از راهکارهای پیشگیری از آسیب ها؛ افزایش سطح سواد، فرهنگ و افزایش بصیرت مردم است که می شود این کار را با بحث کتاب و کتابخوانی انجام داد.
وی همچنین با بیان محدودیت های پیش آمده در پی شیوع بیماری کرونا و نیز با اشاره به ظرفیت فضای مجازی، بهره گیری از این فضاها جهت ترویج و تبلیغ کتابخوانی را اولویت نهادهای فرهنگی از جمله کتابخانه ها دانست.
حیدر حیدری، رئیس اداره کتابخانه های عمومی رامشیر ضمن ارائه گزارشی از مصوبات جلسه قبل و اجرا برنامه های فرهنگی و رف خوانی به میزان پرداخت نیم درصد از درآمد شهرداری ها اشاره کرد و گفت: پرداخت به موقع نیم درصد شهرداری جهت رفع مشکلات و آماده سازی فضای کتابخانه ها برای پیشبرد برنامه های فرهنگی، ضروری است و از سایر اعضاء انجمن خواست با توجه به تعاملاتی که با کتابخانه ها دارند در تامین کتب مورد نیاز همکاری نمایند.
بيشتر
 [PageVisit]