1399/7/12 شنبه با محوریت پیگیری و تکمیل پروژه کتابخانه علامه امینی اهواز؛ سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی با آیت الله حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری دیدار کرد عباس حسین زاده بندقیری، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان با آیت الله محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با هدف پیگیری و تکمیل پروژه کتابخانه عمومی علامه امینی اهواز دیدار و گفتگو کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، عباس حسین زاده بندقیری، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان با آیت الله محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با هدف پیگیری و تکمیل پروژه کتابخانه عمومی علامه امینی در محل حوزه الغدیر اهواز دیدار و گفتگو کردند.
آیت الله محسن حیدری، نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به اهمیت کتاب و کتابخانه در طول تاریخ  به ویژه در دوره اسلامی تا به امروز گفت: اسلام، مکتب علم و دانش است و مسلمانان را به دانش اندوزی توصیه می کند. احادیث و روایات بی شماری از پیامبر اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) درباره فضایل علم و دانش وجود دارد که از طریق کتاب و کتابخانه این مبانی منتقل می شوند.
 وی ادامه داد: در تعالیم دینی به جایگاه رفیع کتاب همواره تاکید شده و با توجه به این تاکیدات، ترویج و نهادینه کردن فرهنگ کتاب و کتابخوانی در جامعه ضروری است .
نماینده مردم خوزستان در مجلس خبرگان رهبری برضرورت تقويت روحيه انقلابي و جهادي در نهاد کتابخانه های عمومی پرداخت و بر خدمت بيشتر به مردم تاكيد كرد و افزود: تحقق اين مهم، اميد را در مردم نسبت به دستاوردهاي انقلاب و آينده آن زنده نگه مي دارد.استان خوزستان درحوزه فرهنگ ظرفيت زيادي دارد اما اين ظرفيت ها كمتر ازسوي متوليان مورد توجه و تبليغ قرار گرفته است.
آیت الله محسن حیدری بیان کرد: انتظار می‌رود مسئولان شهرستان و استان خوزستان نسبت به تکمیل و تسریع پروژه کتابخانه عمومی  علامه امینی اهواز همکاری کنند.
این استاد حوزه علمیه و مفسر نهج البلاغه در پایان اضافه کرد: در صورت تکمیل ساختمان جدید کتابخانه عمومی این شهر، دغدغه‌های جوانان در زمینه تهیه کتاب مورد نیاز برطرف و فرهنگ کتاب و کتابخوانی در این منطقه از شهر اهواز گسترش می‌یابد.
عباس حسین زاده بندقیری، سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان به سیاست های نهاد کتابخانه های عمومی در جهت توسعه ترویج فرهنگ کتابخوانی پرداخت و گفت: استان خوزستان درسال های اخیر تعداد 11 باب کتابخانه های عمومی با استانداردهای لازم در مناطق محروم به بهره برداری رسانده و تعدادی دیگر در حال آماده سازی است.
وی با اشاره به همدلی مسئولان استان در توسعه زیر ساخت های کتابخانه های عمومی افزود: پیگیری و تکمیل پروژه های در حال ساخت در دستور کار قرار گرفته و ان شاالله در اسرع وقت مشکلات مربوط به کتابخانه عمومی علامه امینی نیز حل خواهد شد.
سرپرست اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان بیان کرد: امروزه کتابخانه های عمومی به دلیل شرایط ویژه کرونا قادر به ارائه خدمت عمومی به مردم نیست ولی کتابداران فعال در حوزه فضای مجازی در حال اجرای فعالیت های ترویجی حوزه کتاب هستند و قطعاً در آینده نزدیک کتابخانه های عمومی به فعالیت خود به صورت ارائه حضوری خدمات اقدام خواهد کرد.
بيشتر
 [PageVisit]