1398/10/4 چهارشنبه در دبستان فضیلت؛ نشست کتاب خوان مدرسه ای کتابخانه عمومی شهدای شهر آزادی اندیمشک برگزار شد نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی شهدای شهر آزادی اندیمشک با حضور دانش آموزان دبستان فضیلت در این مدرسه برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خوزستان، نشست کتاب خوان کتابخانه عمومی شهدای شهر آزادی اندیمشک با حضور دانش آموزان پایه سوم دبستان فضیلت در این مدرسه برگزار شد.

سیده نرگس موسوی، مسئول کتابخانه عمومی شهدای شهرآزادی اندیمشک گفت: این نشست با هدف ارتقاء سطح مطالعاتی دانش آموزان و آشنایی بیشتر با منابع موجود برگزار شد.

در این نشست پنج  عنوان کتاب توسط دانش آموزان معرفی شد.

 کتاب «تخم مرغ خال خالی» نوشته تد هیلز، ارائه سوگند بارانی؛  این کتاب داستان یک اردک و یک غاز بود که شیء گردی راپیدا کرده و به گمان اینکه تخم یک پرنده است از آن نگهداری می کردند تا اینکه به کمک گنجشک متوجه شدند که آن شیء تخم پرنده نیست و یک توپ است . با راهنمایی گنجشک دوستی آنها عمیق تر شد.

کتاب «نخودی» نوشته محمدرضا یوسفی، ارائه هستی خوش برش؛ داستان این کتاب كودكی بسیار كوچك (به اندازه یك نخود) به قصر حاكم می‌رود تا حق و حقوق پدر و مادرش را از حاكم بگیرد. در این راه دوستان زیادی پیدا می‌كند كه او را همراهی می‌كنند.

کتاب «پرنده ای از گل» نوشته علی بابا جانی، ارائه مریم دانایی فر؛ داستان این کتاب در مورد پرنده ای است که با همه پرندگان فرق دارد و از گل ساخته شده است ولی به اذن خدا جان می گیرد.

کتاب «گربه کنجکاو و خفاش» نوشته جف وارنیگ، ارائه پارمیس شستی؛ داستان این کتاب گربهی کنجکاو در چمنزار صدای پرندهای را شنید. پرسشهای بسیاری دربارهی صدا به ذهنش آمد. خوشبختانه یک خفاش در همان نزدیکی بود و به گربهی کنجکاو کمک کرد پاسخ پرسشهایش را پیدا کند.

کتاب «داستانهای موموشی» نوشته ژوبرت کلر، ارائه مائده بیرانوند؛ داستان این کتاب درباره ی موش کوچولویی است به نام موموشی. موموشی با مامان و بابا موشی زندگی می کند، او هر بار در لابلای ماجرایی که برایش پیش می آید تجربه ای جدید به دست می آورد. او تمثیلی از یک کودک است، گاه فکر می کند بزرگ شده و می تواند مستقل باشد ولی هنوز به مادرش نیاز دارد، یا زمانی که دلش می خواهد خیلی زود بزرگ شود و تجربه های جدیدی را کسب کند ولی ننه موشی او را به شکیبایی دعوت می کند.

بيشتر
 [PageVisit]